Gişe Görevlisi Olarak Girdiği Bankaya Müdür Oldu

1999 yılında ilk görev yeri olan Akbank Yatağan Şubesi'nde gişe görevlisi olarak işe başlayan Mehmet Şener tam 14 yıl sonra aynı bankaya Şube Müdürü olarak dönüş yaptı. Yatağan Şubesi Müdürlüğü görevinin kendisi için çok farklı bir deneyim olduğunun altını çizen Şener; “Gişe memuru olarak göreve başladığım Yatağan'a Müdür olarak dönmek beni çok duygulandırdı. İnsan hayatındaki ilkler unutulmadığı gibi bende Yatağan'ı hiç unutmamıştım” şeklinde konuştu.

Gişe Görevlisi Olarak Girdiği Bankaya Müdür Oldu
 1999 yılında Akbank Yatağan Şubesi'nde gişe memuru olarak kariyerine başlayan ve daha sonra kıdem atlayarak 2005 yılında Bodrum Halikarnas Şubesi'ne Müdür Yardımcısı olarak atanan Mehmet Şener tam 14 yıl önce meslek hayatına başladığı Yatağan'a Şube Müdürü olarak dönüş yaptı.

Bankanın Yatağan Şubesi Müdürlüğü görevinin kendisi için çok anlamlı olduğunun altını çizen Mehmet Şener kariyerini; “1999 yılında ilk görev yerim olan Akbank Yatağan Şubesi'nde gişe görevlisi olarak işe başladım ve zamanla kıdem kazanarak şeflik görevini yürütmeye başladım. 2005 yılında ise Akbank Halikarnas Şubesi yeni açılmıştı ve Genel Merkez tarafından Halikarnas Şubesi'ne Müdür Yardımcısı pozisyonunda yönlendirildim. İlk Şube Müdürlüğü deneyimimi 2008 yılında Bodrum Yalıkavak Şubesi'nde yaşadım. Yaklaşık 4,5 yıl Yalıkavak Şubesi Müdürlüğü görevini yürütmemin ardından şimdi hiç unutamadığım ilk görev yerim Yatağan'dayım” ifadeleriyle özetledi ve Yatağan'ın kendisi için ayrı bir yeri olduğunu belirterek; “İnsan hayatındaki ilkleri hiçbir zaman unutamıyor. Büyük bir heyecanla kariyerime başladığım Yatağan Şubesi de mesleğimde benim ilkim. Yatağan Şubesi'nde kendimi geliştirdim. Ardından görev icabı başka şubelerde kariyerime devam ettim ancak şimdi Yatağan'a geri dönmenin mutluluğunu yaşıyorum. Gerçekten çok mutluyum. Yatağan'a uzun yıllar hizmet vermek bana gurur verecek. Yıllar önce hesap işlemlerini gerçekleştirdiğim müşterilerimizle şimdi yeniden karşılaşıyorum. Hatta bazılarının hesap numaralarını bile hala hatırlıyorum. Bu garip ama güzel” şeklinde konuştu.

'Yatağan Aynı Yatağan'

Ayrıca, Yatağan hakkındaki görüşlerini aldığımız Akbank Yatağan Şubesi'nin yeni Müdürü Mehmet Şener, ilçede pek fazla bir şeyin değişmediğini gözlemlediğine değindi.

2005 yılında Yatağan'da ayrıldığını hatırlatan Şener; “Aradan yaklaşık 8 yıl geçti. Ara sıra Yatağan'a geldim ancak fazla zaman geçirme şansım olmadı. Gördüğüm kadarıyla Yatağan'da pek fazla bir değişiklik yok. Yapılaşma anlamında daha modern binalar dikkat çekiyor ve mermer sektöründe önemli bir gelişim mevcut. Buda Yatağan'ın mermer alanında yeni bir istihdama ev sahipliği yaptığı anlamına geliyor. Huzurlu ve güvenilir bir ilçe olan Yatağan bıraktığım gibi. Özlediğim Yatağan'ı aynen buldum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2013, 20:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER