banner80

GİTTİLER, GÖRDÜLER, BEĞENDİLER, DÖNDÜLER

Yatağan Fatih Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencileri Antalya’ya düzenledikleri iki günlük geziden döndüler.

GİTTİLER, GÖRDÜLER, BEĞENDİLER, DÖNDÜLER
 Okul Müdürlüğü tarafından öğrencilerin seviyelerine bilgi, görgü ve yeteneklerini geliştirmek; yaparak yaşayarak öğrenmelerine imkân vermek, öğrencilere çevrelerini, toplumun sosyal kültürel ve ekonomik değerlerini tanıtmak, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri yakından izletmek amacıyla çevre ve yurtiçi gezilerinin bir yenisini Antalya’ya düzenlediler.
Daha önce de farklı yerlere geziler düzenleyen Fatih Ortaokulu’nun bu gezisinde Okul Müdür Yardımcısı Abdullah Yılmaz, okul öğretmenleri Bahar Duruş, Aslı Nilay Soyak, Gözde Yatağan Dirik ve Mehmet Avan öğrencilere rehberlik ettiler.
Gezi boyunca gezinin amaçları doğrultusunda hoşça vakit geçiren öğrenciler gezi boyunca Alanya Kalesi, Damlataş Mağarası, Titreyen Gölü, Manavgat Şelalesi, Side Antik Şehri, Minicity, Kurşunlu Şelalesi, Düden Şelalesi, Olympos Milli Parkı, Demre Antik Şehri, Noel Baba Kilisesi ve Kaş ilçesini gördüler.
Öğrenciler için gezinin en ilgi çeken kısmı Olympos-Beydağları Milli Parkı’nın içinden geçen, 80 kişilik panoramik kabinli teleferik ile dağa yaptıkları çıkış ve inişi oldu. Birçok öğretmen ve öğrenci için ilk tecrübe olması dolayısıyla, grup bir yandan koruma altında bulunan eşsiz doğa manzarasını seyredip keyifli anlar yaşadılar. Dağ istasyonu 360 derecelik panoraması ile öğrencilerin ilgisini çekti.  Burada Finike ve Side arasındaki şahane manzaraya hayran kaldılar.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2014, 18:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68