Göka: “İşçiler 25 Gün Boyunca Ne Yiyecek?”

Göka: “İşçiler 25 Gün Boyunca Ne Yiyecek?”

Göka: “İşçiler 25 Gün Boyunca Ne Yiyecek?”

Milliyetçi Hareket Partisi Yatağan İlçe Başkanı Servet Göka, Adalet ve Kal-kınma Partisi'nin yerelde ve ulusalda izlediği siyaseti ağır bir dille eleştirdi.

MHP Yatağan İlçe Başkanı Servet Göka, parti binasında yaptığı basın açıklamasında AK Parti'nin Yatağan ve Türkiye genelindeki izlediği siyaseti ağır bir dille eleştirerek AK Parti döneminde yaşananların MHP iktidarında yaşanmayacağını belirtti.

Göka, yaptığı basın açıklamasında; “ülkemiz adı konulmamış ve ilanı da yapılmamış sosyal, siyasal, ekonomik mahiyetli bir burhanı yaşamaktadır.

Her alanda sancı, her alanda belirsizlik ve her kesimde kaygı hali tırmanış göstermektedir.

Sentetik fikirler, samimiyetten uzak hedefler ve nefsi adım ya da kararlar gün geçtikçe irileşmekte ve ilerlemektedir. Ardı arkası kesilmeyen şoklar ve şaibeler insanımızın ümitleri köreltmektedir.

“AK Parti Yatağanımızda adaletli davranmamaktadır”

AKP hükümeti tarafından ülkemizin sorumsuz ve ahlaksızca içine soktuğu türbülans hali genişlemekte ve etkinlik kazanmaktadır. Düşürülen uçağın nasıl düşürüldüğü hâlâ ortaya çıkarılmamıştır. Biz bir uçağına bile sahip çıkamayan, hakkını arayamayan ve nelerin yaşandığını belirleyemeyen çadır devleti değiliz ve hiç de olmaya niyetimiz yoktur.

AKP siyaseti ülke genelinde dürüstçe yapılmadığı insanlarımızın düşünce ve fikir özgürlüklerinin baskılarla ellerinden alınmaktadır. Adı üstünde Adalet ve Kalkınma Partisi olan AKP, ne yazık ki Yatağanımızda adaletli davranmamaktadır. Çünkü özel şirketlere işe alacağız diye MHP ve diğer partileri üye olan vatandaşları istifaya zorlamaktadırlar. Ancak istifa eden vatandaşlarımız işe alınmamaktadır. Aracı olarak işe aldırttığı işçilere de yılbaşına kadar 25 günlüğüne geçici çıkış verilmektedir. Bu işçiler, şu mübarek Ramazan Ayı'nda işten çıkış alarak çok zor duruma düşmüşlerdir. Åžimdi sorarım size, bu işçiler bu süre zarfından ne yiyecek, ne içecek, kirasını nasıl ödeyecek, kredi kartı borçlarını nasıl ödeyecek?

Bu tür siyaset, etik değildir. İnsanların fikirlerini ipotek koyulmamalıdır. Böyle bir siyaset anlayışı ne yazık ki sadece AKP'de vardır.

“Halkımız hakikatleri görmeye başlamıştır”

MHP'nin de koalisyon ortağı olduğu dönemde, vatandaşımızın işi görülürken hiçbir vatandaşımızdan mensubu olduğu partilerinden istifa etmeleri istenmemiştir. MHP'nin iktidara gelmesi durumunda bu tür olayların olmayacağına şimdiden söz veriyoruz. Çünkü MHP olarak insanımıza insanca değer veriyoruz. Kimseyi kandırmıyoruz, kimseyi aldatmıyoruz. Çünkü biz doğruları söylüyoruz. Doğruları söylemeye de devam edeceğiz. Bu tür yalan yanlış şeylerle aldatarak siyaset yapmıyoruz. Yatağanımızda bu tür siyaset yapanlar, bir gün gelecek başarısız olacaktır. Ve herkes zamanı geldiğinde hakikatleri görecek, zaten şuan da halkımız hakikatleri görmeye başlamıştır. Ülkemizin ne duruma geldiğini görmektedir. Yapılacak olan ilk genel seçimlerde halkımızın gereğini yapacağına canı gönülden inanıyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95