GÖKA: “TÜRK MİLLETİ VARDIR VE VAR OLACAKTIR”

Milliyetçi Hareket Partisi Yatağan İlçe Başkanı Servet Göka, yaptığı yazılı basın açıklamasıyla ülke gündemini değerlendirdi. Muğla ve Yatağan'ın ülke gündemindeki gelişmelerden rahatsız olduğunu belirten Göka, yaptığı açıklamada “Türk milleti vardır ve var olacaktır” vurgusunu yaptı.

GÖKA: “TÜRK MİLLETİ VARDIR VE VAR OLACAKTIR”

 Türkiye gündemi ve hükümetin terörü sona erdirmek için yürüttüğü çalışmaları değerlendiren MHP Yatağan İlçe Başkanı Servet Göka, yaptığı yazılı basın açıklamasında, Türklük konusuna vurgu yaptı. Anayasa'dan Türklük ibaresinin çıkartılma çabalarının olduğunu belirten Göka, “Türk milletine mensubiyet hepimiz için gurur vesilesi olduğu kadar, kardeşliğini korumak, hayat ve varlık haklarını savunmak, bir vefa ve şeref meselesidir” şeklinde konuştu.

Göka, yaptığı yazılı basın açıklamasında; “Millet dediğimizin muazzam beşeri gerçekliği kalabalıklardan, hedefsiz yığınlardan, anonim topluluklardan ayıran ve farklılaştıran en temel husus, dün ve bugün perspektifine haiz olması, ilave olarak yarınlara ulaşma kararlılığı taşımasıdır. Aynı zamanda millet; anlık gelişmelerine, kendiliğinden, olayların, tesadüfen kurulmuş ilişkilerin bir eseri ve sonucu değildir ve olmamıştır. Müştereken ve gönüllü şekilde bir araya gelmiş, ortak değerler ekseninde gelecek tasarımın, gelecek vizyonu ve gelecekte yaşama inancını fedakârlıklarla somutlaştırmış fertlerden bir millet olmuştur. Millet; dünüyle, diliyle, dilekleriyle, diniyle, değerleriyle bir anlam kazanmıştır. Bu kapsamda söylemek lazımdır ki, aziz milletimiz; önce Cenab-ı Allah'ın bir lütfu arkasından da tarihinin her devrinde olgunlaşan, temelleri derinlere inen ve kapsayıcı bir özelliği bulunan sosyolojik, kültürel, psikolojik, ekonomik ve siyasi varlık olmuştur. Bizim, coğrafyamızı değiştiremeyeceğimize, tarihimizi inkar edemeyeceğimize ve köklerimizi yok farz edemeyeceğimize göre, millete sahip çıkmaktan, milleti yaşatmaktan başka seçeneğimiz olmadığı açıktır. Türk milletine mensubiyet hepimiz için gurur vesilesi olduğu kadar, kardeşliğini korumak, hayat ve varlık haklarını savunmak, bir vefa ve şeref meselesidir. Biliyoruz ki, Türk milletinin tarihi mevcudiyeti, üzerinde yaşadığı vatan coğrafyasıyla, birlikte yaşamasını teminat ve güvenceye alan zengin milli kültürüyle, acılara birlikte göğüs germe şuuruyla başarılara beraberce tutunma tercihiyle ve gelecekte de bir ve bütün halinde var olma ülküsüyle sağlamlaşmıştır. Bundan da geriye dönüş yoktur. Tüm karşı çıkış itirazlara rağmen, Türk milleti vardır ve var olacaktır. Türklük hepimizin kaynağı, kökeni ve kaynaştırıcı bağıdır.

İsimsiz millet inşa etmeye, Türklüğü geriye çekmeye, Anayasa'dan çıkarmaya, mazimizi istismar edip süreç sözleriyle sündürmeye kimsenin, hele iktidar anlayışının hiç hakkı yoktur.

Muğla ve Yatağan'da yaşayan halkımız ve tüm Türk milleti cephelerde, muzaffer günlerde, yenilgilerde, hayal kırıklıklarında, hayatın ve zamanın her bölümünde varlığını teyit ederek, güçlendirerek, üzerinde oynanan oyunları peş peşe boşa çıkaracaktır.

Şu günkü emanetten, şu günkü mirastan etnikçi siyasetle, bölücü cüretle, üstelik küresel planlara yardım ve yataklıkla taviz verilemez, geri adım atılamaz ve atılmayacaktır. Muğla ve Yatağan bölgesinde yaşayan vatandaşlarımız;

1. Türk bayrağına tavizsiz sahip çıkmaktadır.

2. Türk kimliğine bağlılıkla yaklaşmakta, milli ve manevi değerleri kem gözlerden sakınmaktadır.

3. Türk milletinin bölünmesine, Türk milletinin etnik kimlik siyasetiyle parçalara ayrılmasına kesinlikle müsamaha göstermemektedir.

Muğla ve Yatağanımız, gelişmelerden rahatsızdır, AK Parti'nin bölücü teröre alan açan, milli varlığa hazımsızlıkla yoğrulmuş politikalarından son derece memnuniyetsizdir.

Kardeşlik, Muğla'nın son ve vazgeçmeyeceği kararıdır, Türkiye'nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü Muğla'nın değişmeyecek, düşmeyecek ve geri tepmeyecek iradesidir.

İnşallah önümüzdeki mahalli idareler seçimlerinde Muğla, AK Parti'ye haddini bildirecek, gününü gösterecek ve milli uyanış çığlığıyla bu zihniyeti boğup atacaktır” dedi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2013, 18:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
ferhat zeki küçükköse
ferhat zeki küçükköse - 7 yıl Önce

ağzına yüreğine sağlık başkanım.türk milleti milliyetçi hareket partisinin değeri kıymetini anlamaya başlamıştır.

SIRADAKİ HABER