Gökcan, enerji ve maden işçileriyle buluştu

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle Tes-İş Sendikası’nı ziyaret ederek burada enerji ve maden işçileriyle bir araya geldi.

Gökcan, enerji ve maden işçileriyle buluştu

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, beraberinde Yatağan Kaymakamı Onur Kökçü, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, MHP İlçe Başkanı Arif Güldürüm, her iki siyasi partinin de belediye meclisi üyeleri ve partililerle, Tes-İş Sendikası’nı ziyaret etti.

Burada Tes-İş Sendikası Şube Başkanı Fatih Erçelik, Maden-İş Sendikası Şube Mali Sekreteri Enver Asar ve işçiler tarafından karşılanan Gökcan, işçilerin 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutladı.

Gökcan, burada yaptığı konuşmada, “Kuşkusuz ülkelerin bugünleri ve müreffeh yarınları için üretim ve emek en belirleyici ve etkili kuvvettir. Bundan dolayı, sahip olduğumuz kültürün, medeniyet tasavvurumuzun emek ve alın teri ile yakın alakası bulunmaktadır. En mühimi de emeğin sahibi olanın her türlü saygıyı ve desteği fazlasıyla hak etmiş olmasıdır. Emekçinin ve emeğin gerçek sahibinin hakkı olanı, alnının teri kurumadan almasını esas alan bir dünya görüşü ile her bir emekçimizin, insan onuruna yaraşır bir şekilde hayatını devam ettirebilmesi, çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve hakkını en makul şekilde alması en büyük idealimizdir. İnşallah, ülkemizin gelişen şartları içerisinde, toplumumuzun diğer kesimlerine yönelik olduğu gibi emekçilerimizin de refah seviyesinin yükseltilmesi için mücadelemizi sonuna kadar sürdürmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Belediye Başkanı Toksöz ise, “Yatağanımız, bir işçi ve emekçi şehridir. Gönül isterdi ki bu yılki 1 Mayıs’ı meydanlarda coşkuyla kutlayalım fakat pandemi nedeniyle bunun imkanı yoktu. Umarım en kısa süre içerisinde pandeminin sona ermesiyle birlikte işçi kardeşlerimizle birlikte meydanlarda 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı hep birlikte kutlarız. Her iki sendika nezdinde, ilçemizdeki tüm işçilerin ve emekçilerin 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68