Gökcan, iki gününü Yatağan’a ayırdı

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Yatağan ilçesinde iki gün boyunca ziyaretlerde ve incelemelerde bulundu.

Gökcan, iki gününü Yatağan’a ayırdı

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Yatağan ilçesine gelerek bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu. İki gün boyunca süren programlarda, ilçedeki hizmetleri yerinde inceleme şansı yakalayan Gökcan, Yatağan’a hizmetlerin süreceğinin de müjdesini verdi.

Ankara dönüşünde soluğu Yatağan’da alan Gökcan’ın ilk durağı, Stratonikeia Antik Kenti oldu. Beraberinde Belediye Başkanı Mustafa Toksöz ile antik kentte incelemelerde bulunan Gökcan, Kazı Başkanı Prof. Dr. Bilal Söğüt’ten kent ve çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Gökcan ve Toksöz, daha sonra yapımı tamamlanan ve son eksiklikleri giderilen İnönü Bulvarı’nda incelemelerde bulundu. Heyeti burada, AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, kadın ve gençlik kolları başkanları karşıladı.

Yatağan programlarının ilk gününü İnönü Bulvarı’yla sonlandıran Gökcan, programın ikinci gününde, Yatağan Devlet Hastanesi’nde incelemelerde bulundu.

Yapımı tamamlanan ve taşınma süreci süren hastanedeki incelemelerin ardından açıklamalarda bulunan Gökcan, “Yatağanımıza kazandırılan 100 yataklı olup 150 yatak kapasitesine sahip hastanemizin inşaatı tamamlanmış olup, taşınma süreci sürmektedir. Yeni hastanemizin acil servisinde 13 yataklı müşahede odası, 1 izole oda bulunmaktadır. Görüntüleme biriminde ise 1 dijital röntgen cihazı, 1 tomografi cihazı, 1 mamografi cihazı, 1 kemik dansitometri cihazı, endoskopi ve  bronskopi cihazları bulunmaktadır. 22 poliklinik odamızda, doktorlarımız vatandaşlarımıza hizmet verecek. Fizik tedavi ünitemiz 8 odalıdır. Yeni hastanemizde 5 diyaliz makinesi bulunacak. Fakat hastanemiz 15 cihaz kapasitelidir. 3 sancı, doğum, loğusa (SDL) odamız bulunmaktadır. Hastanemizde son teknoloji tam donanımlı 4 ameliyathane ve 1 tam donanımlı küçük müdahale ameliyat odası bulunuyor. Ayrıca hastanemizde 6 ikinci seviye Kovid-19 yoğun bakım yatağımız, 4 birinci seviye yeni doğan yoğun bakım yatağımız bulunuyor. Hastanemizde 5 yataklı palyatif servis de hizmet verecek. Hastane personellerimizi de düşünerek hastanemizin hemen yanına kreş de inşa ettik. Taşınma işlemlerinin tamamlanmasıyla birlikte inşallah en kısa süre içerisinde hastanemiz Yatağanlı hemşerilerimize hizmet vermeye başlayacak” diye konuştu.

Gökcan ve beraberindekiler, hastanenin ardından Millet Bahçesi’nin yapılacağı arazide, 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri Parkı ve Genlik Merkezi inşaatında incelemelerde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68