Gökcan, “Uçakları göremeyen muhalefet göz doktoruna gitsin”

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, orman yangınlarına ilişkin basın toplantısı düzenledi “Havada uçak, helikopter göremeyen ve görmek istemeyen muhalefet kafasını kaldırıp gökyüzüne baksın. Göremiyorsa göz doktoruna gitsin” diye konuştu.

Gökcan, “Uçakları göremeyen muhalefet göz doktoruna gitsin”

Menteşe ilçesine bağlı yangına müdahale çalışmalarının sürdüğü Kozağaç Mahallesinde açıklamalarda bulunan Milletvekili Gökcan “Halbuki baksalar görecekler ve utanacaklardı. 5 uçak, 22 helikopter ve 1 İHA günlerce havada idi ve 20’nin üzerindeki yangını söndürmek için durmaksızın çalışıyordu” dedi. Öncelikle Muğla’mıza ve Ülkemize geçmiş olsun dileklerini ileten Milletvekili Gökcan CHP’lilerin iddialarına ve sosyal medyada çıkan yalanlara cevap verdi. İlk yangının 29 Haziran’da Marmaris ve Köyceğiz’de başladığını dile getiren Milletvekili Gökcan yangınların 9 ilçe ve 20’nin üzerinde devam ettiğini açıkladı.

“10 BİN PERSONELLE SAHADA MÜCADELE EDİYORUZ”

Gökcan “Son yılların en sıcak günlerini yaşıyoruz. 45-47 dereceye çıkan hava sıcaklıkları, nemin az olması ve yoğun rüzgar yangınla mücadelede olumsuz etki yaratmıştır. Halen ABD, Kanada ve İngiltere gibi bir çok ülkede de orman yangınlarının devam etmektedir. Marmaris, Bodrum, Seydikemer yangınları kontrol altına alındı. Menteşe Bayır beldesinde, Kozağaç ve İkizce’de yangınlar devam ediyor. Az önce aldığımız bilgiye göre Yatağan’da da yangın başladı. Karadan ve havadan müdahaleye başladık. Milas Fesleğen’de, Kavaklıdere ve Köyceğiz’de yangın devam etmekte olup, müdahalemiz devam ediyor. Milas Kıyıkışlacık yangını kontrol altına alındı. Kemerköy Santralinde soğutma çalışmaları devam ediyor. Bizler yangının çıktığı ilk saatten itibaren sahadaydık. İlk anda Köyceğiz ve Marmaris’e geçtik. Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli ve orman teşkilatımızla görüşerek müdahaleye başladık. Muhalefetin yangın söndürmede yetersiz kalındığı iddialarına da cevap vermek istiyorum.10 bin personel, yaklaşık 2 bin araç arazöz ve iş makinesi ile sahada mücadele ediyoruz. Gönüllü vatandaşlarımız da yardımcı oluyorlar. Gençlerimiz hemşerilerimiz gece gündüz sahada idi. Her aşamada bizlere yardımcı oldular. Muğla’mızda günlerdir devam eden orman yangınları nedeniyle Türkiye seferber oldu. Devlet - Millet kaynaşması ve işbirliği ile bu yangınların da üstesinden gelecek güce sahibiz. Tek bir hemşerimiz dahi mağdur etmedik ve etmeyeceğiz. Vatandaşlarımızın yaralarını en hızlı biçimde saracağız. Hemşerilerimiz merak etmesinler. Yanan tüm alanlarımız en hızlı biçimde ağaçlandırılacak. Yangın sürecinde fedakarca görev yapan ormancı kahramanlarımıza, Kızılayımıza, gönüllü olarak yardıma koşan halkımıza, Sivil Toplum Kuruluşlarımıza, diğer illerden gelen yardım ekiplerine ve sevgili hemşerilerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68