Gökdere Mevkisinde yaşayanların yol sevinci

Yatağan ilçesine bağlı Gökpınar Mahallesi’ndeki Gökdere Mevkisinde yaşayanlar, Yatağan Belediyesi tarafından yolların sevincini yaşıyor.

Gökdere Mevkisinde yaşayanların yol sevinci

DSİ tarafından Gökpınar Mahallesi’ne yapılan baraj nedeniyle yolları bozulan Gökdere Mevkisinde yaşayanlar, 2018 yılından beri yollarının yapılması için çalmadık kapı bırakmadı. Özellikle yaz aylarında, bozuk yolun toz kaldırmaması için kendi imkanlarıyla yolu sulayan vatandaşlar, mahalleye yaptığı yardımlarla anılan Gökpınarlı hayırsever iş adamı Turgut Avcı ile birlikte yazdıkları dilekçeyi Yatağan Kaymakamlığına verdi.

Mahalle sakinlerinin girişimleri sonuç verirken Yatağan Belediyesi tarafından soruna çözüm üretildi. Yaklaşık 10 günlük bir çalışma sonucunda belediye ekipleri tarafından yollara kilitli parke taşı döşendi. Mahalle sakinleri ise, bu süreçte personellere ikramlarda bulundular. Çalışanları bir an olsun yalnız bırakmayan mahalle sakinleri, çalışmaların tamamlanmasıyla yeni yollarını kurban keserek kutladılar.

Vatandaşlar, yolun kalan kısmının ise DSİ tarafından yapılmasını, barajın sulama yapacağı alanlar arasında mahallelerinin de yer almasını talep ederken, yolun yapımında emeği geçen ve katkı sunan İşadamı Turgut Avcı, Mahalle Muhtarı Kudret Uçar ve mahallelerini sevince boğan Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz’e teşekkür ettiler.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56