Gökpınar, eski Bakan İmran Aykut’u ağırladı

Anavatan Partisi eski Milletvekili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı İmran Aykut, Yatağan ilçesinin Gökpınar Mahallesi Muhtarı Kudret Uçar’ın davetlisi olarak Gökpınar’a geldi.

Gökpınar, eski Bakan İmran Aykut’u ağırladı

Türkiye’nin ilk seçilmiş kadın bakanı olan 5 dönem milletvekilliği 5 dönem bakanlık yapan İmran Aykut, Gökpınar Mahallesi Muhtarı Kudret Uçar’ın davetlisi olarak köy kahvaltısına iştirak etti.  Yaz aylarını Bodrum’da geçirdiğini belirten Aykut, beraberinde “manevi kızım” dediği Bodrum Çökertme Gazetesi sahibi Miyase Hakalan Karlıova, kuzeni Nimet Aksoy ile geldi. Muhtarın eşi Hediye Uçar ile hep birlikte köy meydanında sabah kahvaltısı ve yaptılar sohbet ettiler.

Aykut, muhabirimize yaptığı açıklamada, “Kendim aslen Adanalıyım. Ankara’da oturuyorum. Yaz aylarında 5 ay Bodrum’da kalıyorum. Beş dönem milletvekilliği yaptım. Üç dönem Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, iki dönem Devlet Bakanlığı ve son olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yaptım. Özellikle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı döneminde Yatağan Termik Santralinin baca gazı arıtmalarının bir an evvel açılması için elimden geleni yaptım. Gökpınar Mahallesi Muhtarı Kudret Uçar’ın davetlisi olarak hafta sonu kahvaltısında Yatağan’da bulunmaktan çok mutluyum. Muhtarımıza ve eşine çok teşekkür ediyorum, burada köyü gezeceğiz. Köylülerle sohbet ettikten sonra Bozüyük’ü de gezeceğiz. Muğla, bin 124 kilometre sahili, topraklarının yüzde 70’i ormanlarla kaplı her türlü ürünün yetiştiği turizm, kültür balıkçılığı, iç kesimlerde mermeriyle eşi bulunmaz bir il. Dünyada böyle güzel başka il olamaz. Bodrum Çökertme Gazetesi Sahibi Miyase Hakalan Karlıova, çevreye duyarlı sosyal faaliyetleriyle çok aktif, o benim manevi kızım. Kuzenim Nimet Aksoy da beni hiç yalnız bırakmaz. Ömrümüzün kalan kısmını bu şekilde geçireceğiz. Köye çok güzel hizmetler yapılmış, köyü çok beğendim, bundan sonra yapılacak hizmetler için destekçisiyim” diye konuştu.

Gökpınar Mahallesi Muhtarı Kudret Uçar da, ‘Anavatan Partisi vi ve Ana Sol hükümetlerinde bakan olarak adından söz ettiren, halk insanı, gönüllerin bakanı İmran Aykut’u konuk etmekten çok memnun olduk. Bakanımıza davetimizi kabul ettiği için çok teşekkür ediyoruz. Miyase Hakalan Karlıova, her zaman bizimledir. Miyase Hanımla birlikte, Gökpınar kültür ve tanıtım etkinlikleri gibi birçok sosyal faaliyet düzenledik. Bazı etkinliklerimizde bizlere sponsor oldu. Önümüzdeki günlerde sosyal ve kültürel faaliyetlerimiz devam edecek. Kendilerine de çok teşekkür ediyorum” dedi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68