Gökpınar Mahallesi’ne yatırım yağıyor

Yatağan ilçesinin Gökpınar Mahallesi’nde kısa süre önce yapılan sosyal tesis, ihalesi yapılan halı sahanın ardından çim futbol sahası yapılması için çalışma başlatıldı.

Gökpınar Mahallesi’ne yatırım yağıyor

Gökpınar Mahallesi’nden hayırsever iş adamı Turgut Avcı tarafından mahalleye kazandırılan sosyal tesisin ardından Yatağan Belediyesi tarafından mahalleye halı saha yapılması için çalışma başlatılmış ve geçtiğimiz günlerde ihalesi gerçekleştirilmişti. Gökpınar Mahallesi’ne yapılan yatırımlar bununla da son bulmazken Gökpınar Mahalle Muhtarı Kudret Uçar’ın girişimleri, Turgut Avcı’nın destekleriyle mahalleye çim futbol sahası kazandırılması için çalışma başlatıldı.

Gökpınar Mahallesi Muhtarı Kudret Uçar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Amacımız Gökpınar Mahallesi’ne hizmet etmektir.  Yatağan Belediyesi tarafından ihalesi yapılan halı sahanın devamında muhtarlık olarak kolları sıvadık. İlçemizin her mahallesinin faydalanacağı, çim futbol sahası çalışmalarına hız verdik. Bu saha Muğla’daki kırsal mahallelerdeki en büyük çim saha olacak” dedi

Köy Muhtarı Kudret Uçar’a “Alt yapı çalışmalarını başlat, gerisine bana bırak” diyen Turgut Avcı, “Gökpınar adı gibi güzel olmaya layıktır. Muhtar Kudret Uçar’a destelerimiz sürüyor. Bu kapsamda çim futbol sahası çalışmalarına başlandı. Hedef, Gökpınar Gökdere Barajı’na piknik yerleri yapmaktır. Stratonikeia Antik Kenti, Bozüyük, Belen Kahvesi’ne gelen turistlerin köyümüze uğramadan geçmemesi için çalışıyoruz. Yapılan çalışmalarla Gökpınar turizmde arada kalmayacaktır” diye konuştu.

Avcı sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Kırsal mahallelerinin tamamına hizmet gitmesi, Gökpınar Mahallesi’ni ve bizleri mutlu eder. Mahallemiz, birçok tarihi ve kültürel yerin güzergahı üzerindedir. Bu yüzden desteğe ihtiyacı vardır. Muğla Büyükşehir Belediyesinden de katkılarını önemle arz ederiz” dedi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE