Gökpınarlıların telefon direği kabusu!

Gökpınar Mahallesi’ndeki çok sayıda telefon direğinin çeşitli nedenlerle eğik vaziyette durması, kazaya davetiye çıkarıyor.

Gökpınarlıların telefon direği kabusu!
 Yatağan’a bağlı Gökpınar Mahallesi’ndeki telefon direklerinin birçoğu, çeşitli nedenlerle eğik vaziyette duruyor. Mahalle sakinleri, genellikle yol kenarlarında bulunan direklerin, yoldan geçen vatandaşlar için tehlike oluşturduğunu söyledi.

Yetkililerin telefon direkleriyle ilgilenmediğini iddia eden Mahalle Muhtarı Necati Bacak, daha önce yaşanan arızanın ardından yetkililerin aynı şekilde kendileriyle ilgilenmediğini belirterek uzun süre telefon hizmeti alamadıklarını kaydetti.

Yetkililerden, bir an önce mahalleye gelmelerini ve eğik telefon direklerini sağlıklaştırmalarını isteyen Bacak, “Mahallemizdeki telefon direkleri uzun zamandan beri bu şekilde. Bu durumu yetkililere bildirdik fakat bir cevap alamadık. Direklerin eğik vaziyette durması, yakınından geçen vatandaşlarımızda korkuya neden oluyor. Özellikle rüzgarlı havalarda sallanan direklerin, birisinin üstüne düşebilir ya da etrafındaki bir otomobile zarar verebilir” şeklinde konuştu.

Mahalle sakinleri, direklerin eğik vaziyette durması nedeniyle, telefon kablolarının bazı bölgelerde yer seviyesine yakın durduğunu söyleyerek, yetkililerin telefon kablosu hırsızlığı ihtimalini göz önünde bulundurarak bir önce çalışmalara başlaması gerektiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2015, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68