Gökten Taş Yağdı

Gökten Taş Yağdı

Gökten Taş Yağdı

Yatağan-Kavaklıdere Karayolu yapım çalışmaları sürerken, Çırpı Ovası Mevkii'nde geçtiğimiz günlerde patlatılan dinamitler sonrasında çevreye sıçrayan taşlar yapılara zarar verdi.

Yatağan-Kavaklıdere Karayolu yapım çalışmaları sürerken, Çırpı Ovası Mevkii'nde geçtiğimiz günlerde patlatılan dinamitler, Gülseven Petrol Mermer'e ait inşaat halindeki iki binaya zarar verdi. Adeta gökten taşların yağdığını, binalardaki zararları görünce şok olduğunu belirten işletme sahibi Refik Gülseven; “yaklaşık 4-5 gün önce, işletmemize 100 metre uzaklıktaki yol yapım çalışması yapılan bölgede patlatılan dinamitlerin binalarımıza vermiş olduğu zararları bugün buraya geldiğimizde gördük. İrili ufaklı taşlar, binalarımıza çeşitli zararlar vermiş. Bu çağda hâlâ dinamit patlatarak yol yapılmasına anlam veremiyoruz. Bu kadar şiddetli bir patlamanın nelere sebep olduğunu şuan görüyoruz. Yolu yapan firma yetkililerine ulaştık ve zararın karşılanacağını öğrendik, biz de kendilerine bu konuda daha dikkatli olmaları gerektiğini söyledik” şeklinde konuştu.

Yatağan-Kavaklıdere Karayolu'nu yapan Ensa Hafriyat'ın yetkilileri de, yaptığı açıklamada, bölgede patlatılan dinamitler sonrasında çevrede oluşan zararların, firma tarafından karşılandığını belirterek, kendilerine ait işin 19 Ekim 2012 tarihinde sona ereceğini belirttiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner90