Göreve geldikten sonra ilk işi o ismi kınamak oldu!

Atatürkçü Düşünce Derneği Yatağan Şubesi’nin yeni yönetiminin görev dağılımının ardından şube başkanlığına getirilen Turgay Mutlu, AK Partili milletvekilini kınadığını söyledi.

Göreve geldikten sonra ilk işi o ismi kınamak oldu!
 28 Şubat Cumartesi günü gerçekleştirilen Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Yatağan Şubesi Olağan Genel Kurulu’nda seçilen yönetim kurulu, dernek binasında bir araya gelerek görev dağılımını gerçekleştirdi.

Gerçekleştirilen toplantıda, şube başkanlığına Turgay Mutlu, yardımcılığına Ülkem Şahbudak, saymanlığa Özlem Kale, yazmanlığa Fatma Serttaş, üyeler Mahmut Ayık, Aysun Küçük, Osman Bulut getirildi.

Devrim Yasalarının 91. yıl dönümü ile ADD Yatağan Şubesi’nin yeni yönetiminin görev dağılımının yapıldığı günün denk geldiğini hatırlatan Şube Başkanı Mutlu, Devrim Yasaları ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığını belirterek, “Artık ülkemizde Diyanet İşleri Başkanlığı, fetva verir duruma geldi. Halifeliği geri getirmek için uğraşılıyor. Laiklik olmazsa, bu ülke kaosa girer. ADD Yatağan Şubesi olarak bunları kabul etmiyoruz” dedi.

Tülay Babuşcu’yu kınadılar!

Öldürülen Ege Üniversitesi öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu ve 92 yaşında yaşamını yitiren Yaşar Kemal’in ölümünün kendilerini derinden üzdüğünü ifade eden Mutlu, yaptığı konuşmada şöyle konuştu:

“Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşcu, Türkiye Cumhuriyeti’nin 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü için ‘Bizans dostu kahpe İsmet İnönü’ demiştir. İnönü, Birinci ve İkinci İnönü zaferlerinin komutanı, Türkiye’ye Lozan’da siyasi bir zafer kazandıran Türk heyetinin başkanıdır. Osmanlı, Ege adalarında yüz yıldır toprak kaybederken Türkiye, Lozan Antlaşmasıyla ilk defa toprak kazanmıştır. ADD Yatağan Şubesi olarak Tülay Babuşcu’yu kınıyoruz.”

 

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2015, 20:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet turgutoglu
mehmet turgutoglu - 7 yıl Önce

Seni kutluyorum bu görevi en güzel şekilde yapacağına inanıyorum

Özcan Nevres
Özcan Nevres - 7 yıl Önce

turgay bey, size ve yeni yönetime başarılar dilerim.

Şaziye Çöllüoğlu
Şaziye Çöllüoğlu - 7 yıl Önce

ADD yeni yönetim kuruluna hayırlı olsun der çalışmalarında başarılar dilerim.

Turgay  Mutlu
Turgay Mutlu - 7 yıl Önce

i̇yi dilekleriniz için teşekkür ederiz...

ormancı
ormancı - 7 yıl Önce

babuşcu ile avunmaya devam edin mhp liyi kim seçti

SIRADAKİ HABER

banner68