GÜNAY VE EKİBİNDEN DİRENİŞ ÇADIRINA ZİYARET

Yatağanlı enerji ve maden işçileri tarafından Muğla’da bulunan termik santrallerin ve kömür sahalarının Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nda devredilmesi nedeni ile Yatağan Termik Santrali önünde pazartesi günü kurmuş oldukları direniş çadırına CHP Yatağan Belediye Başkan Aday Adayı Mesut Günay eve ekibi ziyaret etti.

GÜNAY VE EKİBİNDEN DİRENİŞ ÇADIRINA ZİYARET
 CHP Yatağan Belediye Başkan Aday Adayı Mesut Günay ve ekibi, Yatağan, Yeniköy ve Kemerköy Termik Santrallerinin EÜAŞ’tan alınarak Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na bağlanması nedeni ile Yatağan’da bulunan Türkiye Maden İşçileri Sendikası Yatağan ve Havalisi Şubesi ve TES İŞ Sendikası Yatağan Şubesi tarafından termik santral önünde bulunan direniş çadırını ziyaret ettiler. Enerji ve maden işçilerinin santral önüne kurdukları ve özelleştirme kararının iptal edilinceye kadar kaldırmayacaklarını belirttikleri direniş çadırını ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yatağan Belediye Başkan Aday Adayı Mesut Günay; “Dünya görüşümüz gereği her zaman emekten yana tavır aldık ve almaya devam edeceğiz. Dün beraberdik, bugün beraberiz yarın da beraber mücadele edeceğiz. Geçmiş dönemde de iktidarlar satmak için santrallerimize göz dikmişlerdi ama başaramadılar, başaramayacaklar. Yatağan işçisiyle esnafıyla çiftçisiyle bir olup özelleştirmeye geçit vermeyecektir. Bu halkın parasıyla kurulmuş santrallerimiz cumhuriyetimizin kazanımlarıdır. Özellikle kar eden kuruluşlarımızın özelleştirilmesine asla izin vermeyeceğiz” dedi.

Santral önünde kurulan direniş çadırında nöbet tutan ve özelleştirme kararı kaldırılana kadar direniş çadırından ayrılmayacaklarını belirten enerji ve maden işçileri; “2000 yılında yaptığımız gibi hep beraber, ayrılmadan mücadele ederek özelleştirmeyi yine geri püskürteceğiz. Direniş çadırımıza gelerek bizlere destek olan Mesut Günay ve ekibine çok teşekkür ediyoruz. Onların da desteği ile özelleştirme kararının kaldırılacağını düşünüyoruz. Bizler enerji ve maden işçileri olarak gerek çadıra gelerek destek olan gerekse imza kampanyamıza katılan herkese çok teşekkür ediyoruz” dediler.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2013, 13:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
esnaf
esnaf - 6 yıl Önce

helal olsun başkan

isci
isci - 6 yıl Önce

biz seninle beraberiz baskan

isci
isci - 6 yıl Önce

biz seninle beraberiz baskan

SIRADAKİ HABER