banner80

Günay’dan 30 Mart Açıklaması

CHP Yatağan Belediye Başkan Aday Adayı Mesut Günay, 30 Mart seçimlerinde CHP’nin düşük oy farkıyla seçimleri kazanmasının faturasının kendisine kesilmek istenmesiyle ilgili olarak basın açıklaması yaptı.

Günay’dan 30 Mart Açıklaması
 Cumhuriyet Halk Parti Yatağan Belediye Başkan Adaylığı için aday adaylığını açıklayan fakat Genel Merkez tarafından mevcut Belediye Başkanı H. Haşmet Işık’ın CHP’nin Yatağan Belediye Başkan Adayı olarak açıklanmasıyla aday adaylık süreci sona eren Mesut Günay, 30 Mart günü gerçekleştirilen seçimlerde, partisinin en yakın rakibiyle oylarında fazla bir farkın olmamasıyla ilgili olarak faturanın kendisine kesilmeye çalışıldığını belirtti. Buna cevaben bir açıklama yapan Günay; “Seçim sonuçlarıyla ilgili düşük oy farkının faturasının tarafıma kesilmek istenmesi dolayısıyla bu açıklamayı yapmayı uygun görüyorum.

Çünkü ben bir aday adayı olarak üzerime düşeni yaptığıma inanıyorum. Seçim dönemine kadar ben ve arkadaşlarım partiye girince el sıkmamak için dışarı çıkılmasına, atama döneminde şahsım kastedilerek ‘o kişi atandığı takdirde asla destek vermem’ şeklinde gazetelere beyan verildiği halde, deve güreşlerinde aday adaylarının elini kaldırmak yerine bir başka partinin adayının elini kaldırdığı halde ben seçim bürosu açılışına giderek Haşmet Işık’ın elini kaldırdım ve sonrasında defalarca seçim bürosuna gittim.

Kendisine de benim gereken desteği vereceğimi ancak seçim çalışmalarına ve yürüyüşlere katılmak istemediğimi ifade ettim. Bu konuda duygusal ve kırgın davrandığımı bir özeleştiri yaparak kabul ediyorum. Bu kadar ucu ucuna bir sonuç çıkacağını öngöremedim. En kötü ihtimalle 2000-2500 civarında bir farkla seçimin alınacağını düşünüyordum. Bu noktaya geleceğini ön görmüş olsaydım parti bayrağının yere düşmemesi için daha aktif bir çalışma içine girerdim.

Bu sonuçlar konusunda kendi özeleştirimi yaptım ama sadece benim değil herkesin bu sonuç konusunda bir özeleştiri yapması gerektiğini düşünüyorum.

Bu sonuçtan hepimiz sorumluyuz, kendim de dâhil olmak üzere parti içinde herkesin bundan bir ders çıkartması lazım. Bundan sonra partimin eski günlere dönmesi için her türlü özveriyi gösterip üzerime düşen her türlü fedakârlığı yapacağımdan kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2014, 21:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
fisss
fisss - 7 yıl Önce

Senin gerçek yuzunde ortaya cikti... Bu seçimlerde kimin ne olduğunu gördük siz kaybettiniz... Hasmete destek verip mutlu oldun mu sizin bu zihniyetinizi Yatagan hakki gün gelecek dersini verecek... Fiss hikaye anlatma..

ESNAF
ESNAF - 7 yıl Önce

agzina sağlik kardeş bi̇zi̇m senden şüpemi̇z yok pati̇ yi̇ bu hale dürürenler utansin.

haluk Özdemir
haluk Özdemir - 7 yıl Önce

helal olsun sana mesut.umarm birileri seni ornek alir ve ozelestiri mekanizmasini çalıştırır.

önemli değil
önemli değil - 7 yıl Önce

Mesut bey 2000-2500 oy farkı tahmin etmişslnlz evet siz aday gösterilseydiz olacaktı.yatağan halkı haşmetten bıktı artık.yatağan 15 yılda ne gördüki şimdi görecek.chp bazı kişilere hırsız diye yüklendi.haşmet ne acaba.adam üniversite bahanesiyle deve güreşlerini yaptı üniversiteyi bitiremedi kendi sitesini bitirdi.kendi cebinden vermiş gibi parasını düğün salonuna ismini veriyo.pardon tek yaptığı iş o.birde kaldırım taşlarını yenilemek.birdaha oy kullanmaya gerek yok

ali haydar
ali haydar - 7 yıl Önce

chp ilçe yöneticileri bu kalenin yıkılmasıyla karşı karşıya bıraktılar chp yi. burada ki hata ne haşmet beyde nede mesut beyde burada ki ilçe yönetimindedir. gerçi seçim sürecinde ortada bir ilçe yönetimide yoktu. sadece bir kaç yönetici ortalarda dolaşıyordu. kurumsal olarak chp yoktu.

oksijen
oksijen - 7 yıl Önce

CHP'deki oligarşik düzen son bulmadığı ve gençlik ön planda olmadığı sürece CHP değer kaybetmeye devam edecek zaten.

şükrü çetinkaya
şükrü çetinkaya - 7 yıl Önce

mesut abi senin adamlığın tartışılmaz chp yi bu duruma düşüren haşmet tarcan düşünsün sen olmasan bu parti bitmişti sen umudumuzsun.

melih turkgucu
melih turkgucu - 7 yıl Önce

mesut abi sen aday olsaydin chp acik ara secimi ala akti bu akp lisi mhp lisi herkes biliyor. bu düşünmesi gereken seni aday yapmayanlardir sen icin rahat olsun herkes herseyi biliyor


SIRADAKİ HABER

banner68