Güney Ege, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na ilgi büyük

Milas’ta, bu yıl 7’incisi düzenlenen Güney Ege, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na firmalar ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Güney Ege, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na ilgi büyük
 Milas ilçesinde bu yıl 7’incisi düzenlenen Güney Ege, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı, 3-6 Mart tarihlerinde gıda, tarım ve hayvancılık sektöründe faaliyetlerini sürdüren firmalara ev sahipliği yaptı.

Expolink Fuarcılık organizasyonuyla 4 gün boyunca açık kalan fuarda, 187 firma yer aldı. Fuarda, tarım teknolojileri, tarımsal mekanizasyon, hayvancılık teknolojileri, balıkçılık ve ürünleri, yem, tohum, fidancılık, sulama, seracılık, ambalaj, gıda ve teknolojileri ürünleri yer aldı.

Fuar hakkında açıklamalarda bulunan Muğla Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Nazif Ekici, Muğla'nın tarım potansiyelinin yüksek olduğunu, Muğla'da üretilen tarım ürünlerinin kalite değerlerinin yüksek olması nedeniyle ihracatta her geçen yıl yükseliş yaşandığını vurguladı. Muğla'da üretilen organik zeytinyağının ihraç edilmesi için çalışmaların devam ettiğini aktaran Ekici, "İlimizde üretilen ürünlerin pazar payını artırmak ve üreticilerimizin marka değerlerini artırmak için çalışmalar yapıyoruz. Bu alanda yeni çıkan teknolojileri takip etmek ve eğitimleri yerinde görebilmek için toplandık” diye konuştu.

Öte yandan fuara Yatağan’dan ve diğer ilçelerden çok sayıda firma katıldı.

Fuara katılan firmaların arasında, TÜMOSAN Bölge Bayisi İltur, Demircioğlu Traktör, Tekin Tarım, Motomarket, Karakuş Ticaret, Muğla Veterinerlik, Helvacıoğlu Otomotiv, Özkaya Dalgıç Pompa ve Özkaya Zemin Su Araştırma Mühendislik firmalarının yanı sıra, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Muğla Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Ziraat Mühendisleri Odası Muğla Şubesi, Muğla İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ve SS Dereköy-Çakıralan-Hüsamlar Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi de yer aldı.

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2016, 09:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95