Günlerini kutladılar

Cumhuriyet Kadınları Derneği Yatağan Şubesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Günlerini kutladılar
 Cumhuriyet Kadınları Derneği Yatağan Şube Başkanı Sevgi Karataş, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yazılı basın açıklaması yaparak, günlerini kutladı.

Karakaş tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Yarın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, dünyanın her yerindeki kadınlara armağan edilmiş anlamlı bir gün. Tüm kadınlarımıza kutlu olsun.

Bizler doğduğu il ya da siyasi görüşü farklı ancak, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kurduğu demokratik, laik, sosyal hukuk devleti Türkiye Cumhuriyeti’nin kadınları, cumhuriyet kadınları, yönetenlerden istiyor ve diliyoruz ki, ülkemiz üzerine oynanan oyunların bir parçası olan terör son bulsun. Artık bu topraklarda kan dökülmesin. Masum insanlar öldürülmesin. Kadınlara yapılan şiddet-kadın cinayetleri önlensin. Kadınlara yönelik her türlü cinsel taciz önlensin, bu konuda etkin tedbirler alınsın. Kadına şiddet ve taciz cezalarında sanık lehine indirim uygulanmasın. Bu konuda kadını koruyucu düzenlemeler yapılsın. Toplumun her kesiminde kadın lehine pozitif ayrımcılık uygulansın. Çalışma alanında kadınlara öncelik verilsin kota uygulansın. Siyaset kadınla bütünleşecektir. Bu nedenle siyasi partiler seçimlerde kadın adaylara öncelik vermeli, lehe kota oluşturulmalıdır. Bu taleplerimizin takipçisi olacağız.

Bizler ülkesini seven tüm cumhuriyet kadınları, bu ülkedeki ve tüm dünyadaki emekçi kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü saygılarımızla kutlarız.”

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2017, 10:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95