Güreşin Prensesleri Şampiyonadan Döndü

Karabük’te gerçekleştirilen Minik Kızlar Türkiye Güreş Şampiyonası’ndan Yatağansporlu 3 sporcu dereceyle döndü.

Güreşin Prensesleri Şampiyonadan Döndü
 Güreş Federasyonu'nun 2014 faaliyet programı içerisinde bulunan ve Karabük’te yapılan yarışmada 11-15 Yaş Minik Kızlar Türkiye Güreş Şampiyonası'nda büyük bir başarıya imza atan Yatağanlı güreşçiler, Yatağan Kaymakam Vekili Veli Biçer, Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık ve Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker’i makamında ziyaret ettiler.

Tecrübeli antrenör Ayhan Deniz nezaretinde çalışan ve 11-15 Yaş Minik Kızlar Türkiye Güreş Şampiyonası’ndan, 48 kg’da Kader Kabakçı ile 3., 48 kg’da Gizem Ay ile 7. ve 57 kg’da Betül Tekgöz ile 5.’lik elde eden Muğla takımı, desteklerinden dolayı Yatağan Kaymakam Vekili Veli Biçer, Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık ve Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker’i ziyaret ederek teşekkür ettiler.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Yatağan Kaymakam Vekili Veli Biçer, “Kızlarımız, aldıkları başarılarla göğsümüzü kabarttılar. Onlar her şeyin en iyisini hak ediyor. İnşallah Yatağanlı güreşçilerimiz yakın zamanda Türkiye’yi de yurt dışında temsil edeceklerdir. Onlarda bu cevheri görüyorum. Bu başarıda büyük emekler veren güreş antrenörümüz Ayhan Deniz’i de kutlarım” ifadelerini kullandı.

Başarılarından dolayı Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık tarafından tebrik edilen güreş takımı, çalışmalarını aksatmadan devam edeceklerini ve bununla yetinmeyerek Yatağan’ın ismini uluslararası arenada da en iyi bir şekilde temsil etmek için çalışacaklarının sözünü verdiler.

Güreş Antrenörü Ayhan Deniz 30 ilden 330 sporcunun katıldığı şampiyonada, dereceye giren Muğlalı sporcuların yanı sıra, 62. kg’da Melisa Kulak, 48 kg’da Büşra Bilgiç, 48 kg’da Pelin Özbay, 52 kg’da Gamze Onaran ve 44 kg’da Refika Biçgin’in de şampiyonaya katıldığını fakat derece elde edemediğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2014, 16:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68