banner80

Gürün Dayanışma Gecesi’nde Konuştu: “Millet İttifakı’nın Gizli Ortağı Erdoğan”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla İl Başkanlığı, gerçekleştirdiği Dayanışma Gecesi’nde adeta gövde gösterisi yaptı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’nın da katıldığı Dayanışma Gecesi’nde konuşan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, “Millet İttifakı’nın gizli ortağı Recep Tayyip Erdoğan, yaptıkları ile bize oy kazandırıyor. Gidiyorlar arkadaşlar. Mümkün değil duramazlar. Ne yaparlarsa yapsınlar duramazlar. Kendi kendimizle uğraşmayı ve birbirimize laf etmeyi bırakmalıyız” dedi.

Gürün Dayanışma Gecesi’nde Konuştu: “Millet İttifakı’nın Gizli Ortağı Erdoğan”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla İl Başkanlığı, dün akşam Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirdiği Dayanışma Gecesi’nde, adeta gövde gösterisi yaptı. Düzenlenen geceye CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, Parti Meclis Üyeleri, Milletvekilleri, Belediye Başkanları, İlçe başkanları ve partililer katıldı.

İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Dayanışma Gecesi’nde Cumhuriyet Halk Partisi olarak önümüzdeki süreçlerde neler yapacaklarını anlatan CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, şöyle konuştu:

“Burada bir konuşma yapan Bizim üç ayaklı bir stratejimiz var. Seçime kadar olan süreç, seçim günü ve seçimden sonraki süreç. Bizim örgüt olarak yapmamız gereken adım ilk iki adım. Yani biz seçime kadar ne yapacağız? Seçim günü ne yapacağız? Seçime kadar yapacağımız şey, vatandaşa doğrudan dokunacak işler yapacağız. Muğla’da hala üyemiz olmayan mahalle ve köy kalmadığına göre yapacağımız en kırsal da Cumhuriyet Halk Partisi’ne en az oy vermiş kesimlere ulaşacağız arkadaşlar. İttifaka sağdık kalacağız. İYİ Partili arkadaşlar ile diyaloğumuzu daha iyi hale getireceğiz. Sadece iyi parti ile değil muhalefette ki diğer partilerle de diyaloğumuzu ilerleteceğiz. Bu mücadelenin Millet ittifakının ortak bir mücadelesi olduğunu, ama bizim oyu Cumhuriyet Halk Partisi’ne isteyeceğimizi unutmayacağız arkadaşlar. Cumhuriyet Halk Partisi’nde birlik ve beraberlik içerisinde konuştuğumuz ve tartıştığımız şeylerin aile ortamında kaldığı, dışarıya çıktığımızda tek bir ağızdan ortak bir dille yürüteceğimiz bir süreç organize edeceğiz.

“BİZİM GÖNLÜMÜZDE KEMAL KILIÇDAROĞLU VAR”

Kendi yoldaşını büyüten, eksiği varsa kapatan, kendi yoldaşını yücelten bir siyasi parti iktidar olur. İktidarda da başarılı olur. Adayın kim olduğunu bugünden tartışmanın bir anlamı yok. Ben cumhuriyet halk partisi örgütünün başıyım. Benim gönlümden bu partinin genel başkanı, bizim liderimiz, aynı zamanda Millet İttifakı’nın kurucusu, devlet adamı, bu ülkeyi her türlü sıkıntı, kutuplaştırma, ötekileştirme çabasına rağmen bir arada tutan, devlet aklı ile bu partiyi yöneten ve Türkiye’nin önünü açan Kemal Kılıçdaroğlu geçiyor. Eğer biz istediğimiz gibi Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem ile yönetiliyor olsaydık, kimin Başbakan olacağı tartışma konusu olacak mıydı? Partinin genel başkanı doğrudan Başbakan olacaktı. Bugün başka bir süreç yürüyor. Ortaklarımızın görüşleri önemli, İttifakın nasıl şekilleneceği önemli, birlik ve beraberlik içerisinde olmamız önemli. Onun için adaylık konusunda son kararı liderlerin oluşturacağı masa belirleyecek. Bizim gönlümüzde Kemal Kılıçdaroğlu var.

“BİRBİRİMİZİN FARKLILIKLARINA SAYGI DUYACAĞIZ”

Biz ittifakın bir parçasıyız. İYİ Parti, Saadet partisi, Demokrat Parti var, saygı duyuyoruz, beraber yürüyoruz ama bizim gönlümüzde 6 ok var arkadaşlar. Bu çok normal. Bundan daha doğal bir şey yok. İYİ Parti kendi lider kadroları olan bir siyasi parti, Cumhuriyet Halk Partisi de kendi lider kadroları olan bir siyasi parti. Asgari müştereklerle bir arada yürümeye kara verdiler ama bu bizim İYİ Partileşeceğimiz anlamına gelmiyor, İYİ Partililerin de Cumhuriyet Halk partileşeceği anlamına gelmiyor. Onların ayrı bir yolu var, saygı duyuyoruz. Bizimde ayrı biz yolumuz var İYİ Partililerinde saygı duyacağına inanıyoruz. Bu mücadeleyi beraberce, Cumhur İttifakı’ndakilerin yaptığı gibi değil. MHP’lileşmeye çalışan bir Adalet ve Kalkınma Partisi değil. Birbirimizin farklılıklarına, geçmiş siyasetine, siyasi geleneğine, birbirimizin genel başkanlarına ve kadrolarına saygı duyar bir şekilde götüreceği. Şimdiye kadar da böyle götürdük.”

“GİZLİ ORTAĞIMIZ ERDOĞAN”

Gece de bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirdi. Gürün şunları söyledi:

Millet İttifakı’mızın gizli ortağı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptıkları ile bize oy kazandırıyor. Her icraatı en kırsaldaki vatandaşın hayatını olumsuz olarak etkiliyor. Biz eski seçimlerde olduğu gibi iktidarın yanlışlarını ve hatalarını anlatmak durumunda değiliz. Sadece o hataların nasıl giderileceğini anlatmakla yükümlüyüz. Çünkü anlatamaya gerek yok. Şu anda köylüsü, kentlisi bütün problemleri yaşıyor ve benim anlatmama gerek duymuyor. Dolayısıyla biz ne yapmalıyız? Biz o sorunların çözümlerini anlatmalıyız. Genel Başkanım bu taktiği uygulayarak, son zamanlarda yapılan olumsuz işler ve dostlarımız ile birlikte kuracağımız iktidarımızda neleri yapmamız gerektiğini anlatıyor.

“HEDEFİMİZ TAYYİP ERDOĞAN’I İNDİRMEK”

Gidiyorlar arkadaşlar. Mümkün değil duramazlar. Ne yaparlarsa yapsınlar duramazlar. Kendi kendimizle uğraşmayı ve birbirimize laf etmeyi bırakmalıyız. Birbirimizin aleyhinde konuşmamalıyız. Partimiz ve partililerle ilgili negatif sözler söylememeliyiz. Bizim hedefimiz Tayyip Erdoğan’ı indirmek ve gerçekten dostlarımızla birlikte yeni yönetimi kurmak. Bunun için çalışmalıyız. Eğer Cumhurbaşkanlığını alamazsak ve daha sonra Demokratik Parlamenter Sistem’e geçmek için bu hamleyi gerçekleştiremezsek, kimin milletvekili olacağı, kimin belediye başkanı olacağı önemli değil.

“KİŞİSEL HIRSLARIMIZDAN VAZGEÇİP HEDEFE YÖNELMELİYİZ”

Bizim mutlak suretle, dostlarımız ile birlikte iktidarı almamız ve birlikte Demokratik Parlamenter Sistem’i kurmamız lazım. Onun için bütün düşmanlıkları bırakmalıyız. Eğer bir partili diğer bir partili hakkında ve ya seçilmiş hakkında kötü söz söylüyorsa hep beraber onu susturmamız gerekiyor. Bu tür lafların kimseye faydası yok. Kişisel hırslarımızdan vazgeçip ana hedefe yönelmeliyiz.

“GELİYOR GELMEKTE OLAN”

Benim inancım erken seçim olacağı. Baharda seçim olmak durumunda yoksa dayanamazlar başka şeye gider. Bahara bizim hazırlanmamız ve siyasi baharı yaratmamız gerekiyor. Bu konu da gerçekten çok büyük şansımız var. Çünkü sade vatandaş artık bizimle birlikte ve biz sadece onun sorunlarına çözümlerimizi sunacağız, bu yolda birlikte yürüyeceğiz. Yürüyüşümüz hayırlı olsun, yolumuz açık olsun Geliyor gelmekte olan”

Elif Ertan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68