Gürün: “Muğla Bunu Yapabilir”

CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Osman Gürün, Yatağan’a gerçekleştirdiği ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, Muğla’da birliğin sağlanması gerektiğini belirterek “Muğla bunu yapabilir” dedi.

Gürün: “Muğla Bunu Yapabilir”
 Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Muğla Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, 30 Mart Mahalli İdareler Seçimi sürecindeki seçim çalışmaları kapsamında Yatağan’ı ziyaret etti.

CHP Yatağan Belediye Başkan Adayı ve Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’ın seçim bürosuna gelerek partililerle bir araya gelen Gürün, daha sonra Işık ve CHP Yatağan Belediye Meclis Üyesi adayları ile birlikte S.S. 20 No’lu Yatağan Midibüs ve Otobüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’ni ziyaret etti. Burada Kooperatif Başkanı Tugay Yaka ve kooperatif üyeleriyle bir süre sohbet eden Gürün, daha sonra garajda toplanan vatandaşlara seslendi.

Muğla’nın büyükşehir belediye olmasıyla birlikte şehir içi ve ilçeler arası ulaşımla ilgili konularda yapılacak olan yeniliklere değinen Gürün, yaptığı konuşmada; “

Yeni Büyükşehir Yasası, ulaşımla ilgili tüm yetkiyi Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne veriyor. Bununla ilgilenecek yeni bir kuruluşumuz var ve Muğla’nın köylerden beldelere, beldelerden ilçelere kadar her türlü ulaşımla ilgili programlama, projelendirme ve düzenleme yetkisini büyükşehre veriyor.

Biz şuanda bu sektörden ekmek yiyen vatandaşlarımızın işlerine, bu sistemin içerisinde devam etmesini arzu ediyoruz. Kesinlikle onları sistem dışına çıkararak büyükşehir belediyesi olarak büyük otobüs filoları oluşturup onları ikinci plana atmak gibi bir durum söz konusu olamaz. İzmir örnek alınabilir diye bir düşünceden söz ediliyor ama biz bu niyette değiliz. Ama her zaman bir aksaklık söz konusu olabilir diye büyükşehrin bu görevi üstlenmesi lazım, büyükşehrin görevlerinden biri de budur. Çalışmaları ve donanımları göz önünde bulundurulduğunda alan olarak tüm alanlara girmiş bir birlikte olan S.S. 20 No’lu Yatağan Midibüs ve Otobüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi, bölgenin iyilerinden biri. Kooperatif üyelerinin bu kamu görevinin bilincinde olduklarını düşünüyorum. Biz sadece bu kadar dağınık ve her ilçede kendi başına hareket eden kooperatif sistemlerini bir araya getirerek herkesin eşit şartlar içerisinde yer almasını ve kavganın da son bulmasını istiyoruz” dedi.

Muğla’da barış istediğini belirten Gürün, “Bizim Muğla’da yapmak istediğimiz şey huzur ve güveni sağlamaktır. Birbirimizle olan çatışma alanlarını en aza indirmek. Biz Muğla’da barış istiyoruz. Sevginin büyümesini istiyoruz. Birliğin büyümesini istiyoruz. A parti, B parti, şu, bu gibi ayrıştırmaları bırakalım artık. Bizim Muğla’da beraber yürümemiz lazım. Birliği sağlamamız lazım. Türkiye’nin hali ortadadır. Bu yüzden ilk önce kapımızın önünü süpürmeliyiz. Muğla olarak ilk önce biz Muğla’daki barışı ve birliği sağlamalıyız. Muğla bunu yapabilir” şeklinde konuştu.

Otogarda yapılan konuşmanın ardından, Gürün, Işık ve beraberindekiler, esnafları ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet ettiler.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2014, 18:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
CHP Lİ
CHP Lİ - 6 yıl Önce

turgut chp si meçlis üyesis ve muammer bahçeli siz olmaz

..
.. - 6 yıl Önce

bu yorumu müstakbel büyükşehir reisimiz inşallah okur osman abi muğlanın heryerindeki en büyük şikayet ulaşım ve dolmuşçular muğla yatağan arasında yolculara sordur dolmuşçulardan tonla şikayet alırsın bu bodrumdad böyle marmaristede böyle ama birde yeşilyur ve yerkesik gibi ulaşımın kamu eliyle yapıldığı yerlere sor aynı şikayetleri almazsın 5 yıl çabuk geçer ne yaptın diye sorarlar

osman kaya
osman kaya - 6 yıl Önce

haşmet bey muammer bahçeli yi meclise niye almadın. aldıkların ondan dahamı başarılı? sen mahkeme kapılarında süründün o mahkemeye bile gitmedi. seni parelel yapımı kurtardı. bahçelisiz meclis olmaz.

..
.. - 6 yıl Önce

Mugla için ne yaptin anlatsana bana

SIRADAKİ HABER