Gürün, Yatağan’a yapılan ve yapılacak olan yatırımların değerini açıkladı

Muğla Büyükşehir Belediyesi, iki yılda yapılan hizmetlerin ve yatırımların anlatıldığı toplantılara Yatağan İlçesi’nde devam etti. Muhtarlara hitaben konuşan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, “Yatağan ilçemize de 11 milyon 803 bin liralık yatırım yaptık. 2016 yılında Yatağan ilçemize 16 Milyon 797 bin liralık yatırım yapacağız” dedi.

Gürün, Yatağan’a yapılan ve yapılacak olan yatırımların değerini açıkladı
 Muğla Büyükşehir Belediyesi, “Muğla’da Büyük Bir Aileyiz” sunumuyla Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin iki yılda yaptığı hizmetlerin ve yatırımların anlatıldığı Muhtarlar Bilgilendirme toplantıların sekizincisini Yatağan ilçesinde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Yatağan Belediye Başkanı Haşmet Işık, CHP Muğla Başkanı Mürsel Alban, CHP Yatağan İlçe Başkanı Kamil Genek, Muğla Büyükşehir Belediyesi Daire başkanları ve Yatağan’daki mahallelerin muhtarları katıldı.

Ziyaretlerin ardından Yatağan Belediyesi toplantı salonunda düzenlenen toplantıda konuşan Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, 30 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinden sonra imkanlar doğrultusunda hizmetlerini sürdürdüklerini söyledi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin kurulduğu ilk günlerde, kurumsal yapısındaki eksikliklerden dolayı zorluklar yaşadığını anlatan Işık, büyükşehrin kısa süre içerisinde her yere ulaşabilir konuma geldiğini belirterek, “Muğla Büyükşehir Belediyesi’ni ilgilendiren en önemli konu, ilçemizdeki mermer sektörünün atıklarıdır. Bunların bir yere toplanması için çalışmalar yapılmaktadır. Yatağan’da yaklaşık 45 tane mermer fabrikası, ocağı ve atölyesi bulunmaktadır. Büyükşehirle birlikte bu çalışmayı tamamlayacağız” diye konuştu.

Işık, büyükşehir birimlerinin Yatağan’da önemli çalışmalara imza attığını vurgulayarak, “İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı, Yatağan’daki çalışmalarını sürdürmektedir. Atatürk Caddesi’nin asfaltlanması, köprülerin yapılması ve mahallerimizdeki bazı hizmetleri yapılması hızla devam etmektedir. Muhtarlarımız şundan emin olsun ki, hizmet gitmeyen muhtarlık olmayacak” dedi.

 “Büyükşehir Yasasının sıkıntılarına rağmen iki yılda bahane üretmeden hizmet ürettik”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ise, Muğla’da 13 bin 247 kilometrekare içinde, 908 bin nüfusla büyük bir aile olduklarını, Büyükşehir Belediyesi Bilgilendirme toplantılarıyla yapılan ve yapılacak olan hizmetlerin vatandaşlara, muhtarlara anlatıldığını söyledi.

Gürün, yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

“Büyükşehir Belediyesi Bilgilendirme toplantılarımızla siz muhtarlarımızla bir araya geliyor, iki yılda yaptıklarımızı, 2016 yılında yapacaklarımızı sizlere yüz yüze anlatma fırsatı buluyoruz. Büyükşehir yasasının sorunlarını, eksikliklerini bilerek aday olduk ve geçen iki yıllık sürede bahane üretmeden hizmet ürettik. Muğla gibi 13 bin 247 kilometrekare alan içinde, 908 bin gibi dağınık nüfusun yaşadığı ilimizde vatandaşlarımızın daha çağdaş bir şehirde yaşaması için çalışıyoruz. Muğla’ya 2014-2015 yılı içerisinde araç, gereç, malzeme giderlerimizle birlikte Muğla Büyükşehir Belediyesi ve MUSKİ olarak 247 Milyon 454 bin lira yatırım yaptık. Yatağan ilçemize de 11 Milyon 803 bin liralık yatırım yaptık. 2016 yılında Muğla geneline 410 Milyon 218 bin liralık yatırım öngörüyoruz. Yatağan ilçemize de 16 Milyon 797 bin liralık yatırım yapacağız. Muğla’da kapatılan köyler ve beldeler ile 551 mahalle muhtarımız var. Sizlerle Muğla Büyükşehir Belediyesi Bilgilendirme toplantıları ile bir araya geliyor, yaptıklarımızı, yapacaklarımızı yüz yüze anlatma fırsatı buluyoruz. Sizler de sorularınızı daire başkanlarımıza sorma fırsatı buluyor, mahallerinizde vatandaşlarımızı doğru bilgilendirebiliyorsunuz. Muğla’da sizlerle büyük bir aileyiz. Her ailede olduğu gibi eksikliklerimiz olacaktır. Aciliyet ve önem sırasına göre ayrım gözetmeden bütün vatandaşlarımıza, mahallerimize hizmet götürüyoruz. Daha düzenli, daha yaşanır bir Muğla yaratmak için çalışıyoruz. Sizlerin bir teşekkürü, bir sağ olun demesi bizler için en büyük ödül.”

Gürün ve beraberindekiler, toplantı öncesinde Yatağan Kaymakamı Gökay Özkan, Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Santral Direktörü Serdar Toprak, Maden Direktörü Yüksel Akın’ı makamında ziyaret etti.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2016, 09:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
LEYNE
LEYNE - 7 yıl Önce

osman abi senin belediye kurulduğundan beri bizim köyün eski belediyesinin pejolarından itfaiyesine kadar hepsini senin belediye yuttu. muğlanın en pahalı ulaştırma ücretleri bu aralar yatağan koop toplasada senin belediye bizim köyden topluyor. ayrıca su paraları tahsilatlarıda senin belediyeye gitmekte iller bankasıda senin belediyeye bizim köy halkı için neresinden baksan yıllık 300 bin tl ye yakın para göndermiştir. bu paraların karşılığı bize ne yatırım yapıldı biz göremedik birşeyler. yok yatırım veya hizmetin varsa gelmene gerek yok demeç gazetesine bildir onlar bize bildirir.

nerde
nerde - 7 yıl Önce

nerde ya bu triyonların yatırımı nerede köyler sefale rezil halkı kandırmayın artık

HASAN DÜZBASAN
HASAN DÜZBASAN - 7 yıl Önce

yorumlarimi si̇lmeyi̇n

HASAN DÜZBASAN
HASAN DÜZBASAN - 7 yıl Önce

yatağan mermer fabrikalarının taştoprak atıkları ile uğrasacağınıza yatağanda milletin deve güreşinden başka bir sosyal alanı olmadığınıda düşünün..yolu izi olmayan hizmet gitmeyen köylerle bi uğrasın.

HASAN DÜZBASAN
HASAN DÜZBASAN - 7 yıl Önce

bu i̇şler öyle deve güreşti̇rmekle olmuyor başkan..

gokgedik
gokgedik - 7 yıl Önce

Nerde bu bizim ulasim her yerde ulasim var bizim orda yok birlik arabalar gonder

yataganli
yataganli - 7 yıl Önce

Once meslek yuksek okulu icin ugrasiasi gerektigini dusunuyorum.4 yillik maden,jeoloji vb.. fakulteleri ile birlikte iki yillik bolumlerin sayisinin cogaltilmasi lazim.Dusunulurse 3000 ogrenci yatagana gelirse Hem ekonomik hem sosyal anlamda ilcenin cehreso nasil degisecek.Lutfen bu durum partiler ustu bir durumdur.Ilcenin kaderi bu sekilde degiseceginden emin olabilirsiniz.Bu arada inonu bulvari yataganin vitrinidir.Yataganimiza yakismayan bulvarimiza buyuksehirden ve hukumet temsilceleromizin egilmesi gereklidir.

SIRADAKİ HABER

banner68