Gürün’den “Bütçe yetersiz” çıkışı!

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Yatağan’da genel sekreterlerinin ve bütün daire başkanlarının hazır bulunduğu bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Gürün’den “Bütçe yetersiz” çıkışı!
 Muğla Büyükşehir Belediyesi, daire başkanlıklarının işleyişi ve bu güne kadar yaptığı çalışmalar ile yapılacak projeler hakkında Yatağan Belediyesi Çok Amaçlı Toplantı Salonu’nda bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, toplantıya katılanlara teşekkür ederek, konuşulanların vatandaşların kafasındaki soru işaretlerini gidermesi açısından önemli olduğunu söyledi.

30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerle birlikte büyükşehir statüsü kazanan Muğla’da, yeni uygulamalarla ilgili olarak bir takım aksaklıkların yaşandığını ifade eden Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, bu aksaklıkların birlikte hareket edilerek çözüme kavuşturulacağını söyledi.

Büyükşehir Yasası ile ilgili olarak eleştirilerde bulunan Gürün, yasanın mali kaynak konusunda değişiklikler yapılması gerektiğini savundu. Türkiye’de, belediye hudutları içerisinde yaşayan nüfusun toplam nüfusun %83’ü olduğunu belirten Gürün, “Belediye hudutları içerisinde yaşayan nüfusun her türlü belediye hizmetini alabilmesi için mevcut kaynak yeterli değil. Bunun çözümü için ilçelerin ve büyükşehirlerin genel bütçeden daha fazla pay alması gerekiyor” ifadelerinde bulundu.

Büyükşehir ile ilçe belediyelerin yetki ve sorumluluklarıyla ilgili bilgi kirliliğini ortadan kaldırmak maksadıyla “Büyükşehir Belediyesi Bilgilendirme Toplantısı” düzenlediklerini kaydeden Gürün, “Yerel seçim ile birlikte Büyükşehir Belediyemizi kurduk. Bu kuruluş aşamasında sizlere hangi birimlerle ve birimlerin başındaki hangi arkadaşlarımızla hizmet ürettiğimizi sizlerle paylaşmak istedik” dedi.

Toplantı boyunca, daire başkanlarının 6 aylık sürede neler yaptığını ve geri kalan görev süresinde neleri yapmayı planladıklarını toplantıya katılanlara sunacağını kaydeden Gürün, “16 daire başkanı, 3 genel sekreter yardımcısı, 2 danışman, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden ayrı fakat bünyesinde bulunan Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü ve 60 müdür ile hizmetlerimizi vatandaşlarımızın ayağına ulaştırmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Toplantı sırasında, toplantıya katılanlar merak ettikleri konular hakkında daire başkanlarına sorular yönelterek detaylı bilgiler aldı.

Düzenlenen toplantıya, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Yatağan Kaymakamı Gökay Özkan, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Muğla Büyükşehir Belediyesi Genel sekreterleri ve daire başkanları, MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, belediye başkan yardımcıları, CHP Muğla İl Başkanı Mustafa Öztürk, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2014, 18:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali
ali - 7 yıl Önce

ne yaptınızda ne bilgisinden söz ediyorsunuz. bütçe yetersiz diye dert yanmaya mı geldiniz. aydının ve eskişehirin çok mu bütçesi var. onlarda muhalif. hiç özlem çerçioğlu ağlıyormu? aydına gidin bakın neler yapmış.onlarda yeni büyükşehir oldu. yıllardır ağladınız aynı zamanda muğlayıda ağlattınız.

adsız
adsız - 7 yıl Önce

Yatağan'da ne yaptınız ki? 15 yıllık bütçe nereye gitti?

Mehmet
Mehmet - 7 yıl Önce

Bırakın ağlama yi is yapın icraat yapin Haşmet topu Büyükşehir e atsın osman gürün de topu bütçeye atsın noluyouz yav madem beceremeycektiniz niye aday oldunuz

özgürce
özgürce - 7 yıl Önce

bahane başarısızlara yakışır.

YÖRÜK EFE
YÖRÜK EFE - 7 yıl Önce

yatağan belediyesine sor ,büyükşehir yapmıyor diyor,büyükşehire soruyorsun bütçe yok diyor ,yıllardır siz işçi almadınız mı bu belediyelere sayıp sövdüğünüz hükümet olmasa torba yasayı çıkarmamış olsa nasıl olcaktı bir sürü işçi gönderdiniz başka kurumlara hala para yok diyorsunuz,olacağı bu kardeş sizden biz birşey beklemiyoruz bundan daha da geri götürmeyin yeter

haydar
haydar - 7 yıl Önce

merak etmeyin dört yıl sonra haşmet başkanı yatağanda osman başkanı muğlada tekrar seçersiniz. siz oyunuzu adaya değil chp logosuna veriyorsunuz. başkanlarıda megoloman yapıyorsunuz. akla ve adayın vizyonuna oy verin bakalım. bu abileriniz seçilebil,ir mi

a a
a a - 7 yıl Önce

Haşmet başkan çamlıkta içip toplanti yapıyoruz demeye benzemez bu işler turgutun sorunlarını içki içerekmi çözüyorsunuz. Yaziklar olsun seni ve senin gibi başkanlık yapan osmana. Yatacak olduğunuz topraklar da nasıl rahat edersiniz bilemiyorum. Kavaklıdereden utanın onların bütçesi sizden de kötü

SIRADAKİ HABER

banner68