“Güvenli okul” kolluk görevlileri toplandı

Yatağan Emniyet Müdürlüğü personelinden polis sorumluluk alanında bulunan 13 farklı okulda görevlendirilen 12 okul kolluk görevlisinin katılımıyla toplantı gerçekleştirildi.

“Güvenli okul” kolluk görevlileri toplandı

Yatağan ilçesinde polis sorumluluk bölgesinde bulunan 13 farklı okulda 2020 - 2012 Eğitim ve Öğretim döneminin sorunsuz olarak tamamlanması amacıyla Atatürk İlkokulu’nda bir toplantı gerçekleştirildi.

İlçe Emniyet Müdürü Tümer Yılmaz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Yatağan Emniyet Müdürlüğü personelinden, polis sorumluluk alanında bulunan 13 farklı okulda görevlendirilen 12 okul kolluk görevlisi katılırlarken, Polis Merkezi Amir Vekili Mahmut Polat ve Atatürk İlköğretim Okulu Müdürü Murat Çoban da hazır bulundular.

Yatağan Kaymakamı Onur Kökcü’nün iyi dileklerinin iletilmesi ile başlayan toplantıda okul kolluk görevlilerinin dikkat etmesi gereken hususlar ve görevle ilgili talimatlar hatırlatıldı. Okulla ilgisi olmayan şahısların okul çevrelerinde dolaşmalarına kesinlikle izin verilmemesi, bu kişilerle ilgili olarak gerektiğinde idari işlemlerin yapılmasında çekinilmemesi özellikle belirtildi. Güvenli okul kolluk görevlileri, görevli oldukları okullarda öğrencileri her türlü suçtan ve zararlı alışkanlıklardan koruyacaklar. Bu görevlerini yerine getririlerken de okul idareci ile düzenli olarak toplantı gerçekleştirecekler.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68