GÜZEL KÖYLÜ DİZİSİNİN GALASI YAPILDI

Yatağan ilçesine bağlı Bozüyük Mahallesi’nde çekimleri yapılan ve Star TV’de çarşamba günü ilk bölümü yayınlanan Güzel Köylü dizisinin galası Bozüyük Mahallesi’nde yapıldı.

GÜZEL KÖYLÜ DİZİSİNİN GALASI YAPILDI
 Star TV ekranlarında yayınlanan ve Yatağan’a bağlı Bozüyük Mahallesi’nde çekimleri yapılan Güzel Köylü dizisinin galası Bozüyük Mahallesi Pınarbaşı Tesisleri’nde yapıldı. Dizinin yapılan galasına Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Halil Çelik, Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan, Yatağan Kaymakam Vekili Veli Biçer, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Yönetmen Mustafa Şevki Doğan ve dizi oyuncuları katıldılar.

Bozüyük Mahallesi'ndeki Pınarbaşı tesislerinde kurulan dev ekranlarda protokol üyeleri, Muğla ve ilçelerinden bölgeye gelen çok sayıda kişi dizinin ilk bölümünü dizi ekibi ile birlikte izledi.

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası sponsorluğunda düzenlenen gala gösteriminin ardından gazetecilere açıklama yapan Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Bozüyük’ün doğal bir plato haline geldiğini belirterek; “Bozüyüklü hemşehrilerimizle beraber bu doğal platoda çekilen filmin ilk gösterimini birlikte izlemekten çok mutlu oldum. Muhteşem güzelliği ile tabiri caizse Türkiye'nin misafir odası Muğla öyle görülüyor ki art arda çekilen sinema ve dizi filmleriyle Türkiye'nin doğal film platosu haline gelecek. Muğla için eski beldemiz, yeni Yatağan mahallemiz Bozüyük’ün çok ayrı bir özelliği var. Dizide emeği geçen arkadaşları yürekten kutluyorum. Hem film ekibi hem Muğlalılar adına dizinin çok uzun süre gösterimde kalmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Yatağan Belediye Başkanı Haşmet Işık ise yüzde 40'ı kentsel sit alanı Bozüyük Mahallesi'nde köklü tarihi geçmişi nedeniyle "Baba Ocağı, Dondurmam Gaymak, Ümmü'nün Türküsü, Dabbe ve Sürgün İnek" gibi yapıtların da aralarında bulunduğu birçok sinema ve dizi filminin çekildiğini kaydetti.

Güzel Köylü dizisinin yönetmeni Mustafa Şevki Doğan ise: "Ben de artık kendimi Muğlalı sayıyorum. Burada bize kucak açan herkese çok teşekkür ediyorum. Dizinin ilerleyen bölümlerinde sıcak bir komedi, izleyicileri bekliyor. Dünyanın en güzel ili Muğla. İnsanları, sıcaklığı ve yardımlaşmasıyla en güzel memleketlerimizden bir tanesi. Muğla ve Bozüyük adeta bir film platosu. Burada dizi çekmekten çok mutluyum” dedi.

Dizi gösterimin ardından galaya katılan vatandaşlar dizi oyuncuları ile hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2014, 19:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
mevsinvirmak kartal
mevsinvirmak kartal - 7 yıl Önce

Güzel köylü güzel bir film

SIRADAKİ HABER

banner68