Güzelköy, daha da güzelleşiyor

Star TV’de yayınlanmaya devam eden Güzel Köylü dizisinin çekimlerinin yapıldığı Bozüyük Mahallesi’nde, Orman Genel Müdürlüğü ile Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) arasında yapılan protokol çerçevesinde peyzaj çalışmaları yapılmaya başlandı.

Güzelköy, daha da güzelleşiyor
 Orman Genel Müdürlüğü ile Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) arasında yapılan protokol çerçevesinde hazırlanan Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında, Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü bünyesinde çalıştırılmak üzere 32 işçi alındı. Bu işçilerin, 2 aylık süreç içerisinde, ilçenin çok sayıda bölgesinde, dikim ve bakım işlerini yürüteceği öğrenildi.

Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü’nün 60 kişilik bir kontenjanı olmasına rağmen 32 kişinin başvuru yaptığını ve kura çekimine gerek kalmadan başvuruda bulunan herkesin işe alındığını kaydeden İşletme Müdürü Mehmet İşçi, 2 ay boyunca çalışacak olan işçilerin, sigorta primlerinin İŞKUR tarafından ödeneceğini ve asgari ücret alacağını söyledi.

Proje kapsamında alınan işçilerin, müdürlük bünyesinde faaliyetlere başladığını kaydeden İşçi, “İŞKUR ile yapılan protokol çerçevesinde işe alınan 32 işçimiz, Bozüyük Mahallesi’nde zakkum ve fıstık çamı dikimine başladı. 3 gün boyunca süreceği tahmin edilen çalışmanın ardından, ilçemizin birçok yerinde buna benzer çalışmalar yürüteceğiz” ifadelerinde bulundu.

Bozüyük Mahallesi Muhtarı Vahdet Beçin ise, Star TV’de yayınlanan “Güzel Köylü” dizisinin çekimlerinin yapıldığı mahallede, çevre peyzajının sürdüğünü söyledi. Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü ile yapılan görüşmelerin ardından Ahmet Yüksel Caddesi’nin kenarlarına 500 adet zakkum ve fıstık çamı dikimine başlandığını söyleyen Beçin, “Dikimin yapıldığı cadde, dizi çekimlerini takip etmek isteyen vatandaşlar tarafından yoğun bir şekilde kullanılıyor. Burada bir peyzaj çalışması yapılması, bizleri ve ziyaretçilerimizi çok mutlu etti” şeklinde konuştu.

Beçin, Bozüyük’ün güzelleşmesine katkıda bulunmalarından dolayı Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü ve İŞKUR’a teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.  

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2015, 19:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Unan İnceer
Unan İnceer - 8 yıl Önce

Çok güzel bir çalışma. Emeği geçenleri kutluyorum...

SIRADAKİ HABER