Güzelköy’de çok “çirkin” olay!

Yatağan ilçesine bağlı Bozüyük Mahallesi'nde vatandaşların beselediği 8 kedinin zehirlenmiş, 1 kedinin ise başı taşla ezilmiş bir şekilde ölü bulunduğu iddia edildi.

Güzelköy’de çok “çirkin” olay!

İddiaya göre, Bozüyük Mahallesi'nde yaşayan hayvanseverler tarafından beslenen 9 sokak kedisi 3 hafta önce kayboldu. Sokak kedilerini besleyen hayvanseverler 3 haftadan bu yana kaybolan kedileri bulmak için yaptıkları aramalardan bir sonuç elde edemedi.

Geçtiğimiz gün beslediği kedisinin parke taşıyla başının ezilerek öldürüldüğünü duyan Gül Beçin, durumu jandarmaya bildirdi. Bunun üzerine jandarma ekipleri tarafından işlem başlatılırken, Bozüyük’e gelen Yatağan Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, kedilerden numune alarak incelemeye gönderdi.

Bunun üzerine Gül Beçin, kayıp kedileri bulmak için kendilerine ait 6 dönümlük tarlada yeniden aramalara başladı. Beçin, bu aramada 3 haftadan bu yana bulunamayan 8 kediyi ölü olarak buldu.    

Ölü olarak bulunan 8 kedinin zehirlendiğini, 1 kedinin ise başının ezilerek öldürüldüğünü ileri süren Gül Beçin, "3 haftadır kedileri bulamıyorduk. Geçtiğimiz gün kendi beslediğim kedinin bir kişi tarafından başının parke taşı ile ezilerek öldürüldüğünü öğrendim. Durumu jandarmaya bildirdim. Bunun üzerine ben de 6 dönümlük arazimizde arama yapmaya başladım. Kayıp kedilerden 8’ini de ölü olarak bulduk. Bu kedilerin zehirlenerek öldürüldüğünü düşünüyoruz. Diğer kedilere ise ulaşamadık. Daha önce de buna benzer durumlar yaşadık. Çok üzgünüz. Bu olayın araştırılmasını ve kedileri öldüren kişinin bir an önce bulunmasını ve gereken cezayı almasını istiyoruz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68