Güzelköy’e gelen memnun ayrılacak

Dizi çekimleri nedeniyle ziyaretçi akınına uğrayan Bozüyük Mahallesi’nde, esnafların kalitesini artırmak maksadıyla toplantı düzenlendi.

Güzelköy’e gelen memnun ayrılacak
 Bozüyük Mahalle Muhtarlığı, Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Ziraat Odası işbirliğiyle, Bozüyük Mahalle Muhtarlığı’nda bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Mahalle Muhtarı Vahdet Beçin, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Kuzu, Ziraat Odası Başkanı Şenyüz Buğday ve mahalle esnaflarının katılımıyla düzenlenen toplantıda, hijyen, satılan ürünlerin kalitesi ve fiyatı ile esnaf-müşteri ilişkileri değerlendirildi.

Toplantının düzenleniş maksadını, özellikle dizi çekimleri nedeniyle ziyaretçilerin artışıyla birlikte esnafların müşterilerine daha iyi bir hizmet vermesi ve bu sayede mahalleye ziyaret eden vatandaşların, mahalleden memnun ayrılmasını sağlamak olarak açıklayan Muhtar Vahdet Beçin, ziyaretçilerin mahalle ekonomisine büyük katkı sağladığını ve mahallenin kalkınması için esnafların da bazı hususlara dikkat etmesi gerektiğini vurguladı.

Beçin, yaptığı konuşmada, “Çeşitli yerlerden mahallemize gelenler var ve bu konuklarımızı mahallemizden iyi bir itibarla uğurlayabilirsek, biz de kazançlı çıkacağız. Bu kazancı artırmak amacıyla ilgili kurumlarla böyle bir bilgilendirme toplantısı düzenledik” ifadelerinde bulundu.

Bozüyük’teki yoğunluğun, sadece dizi çekimlerinin yapıldığı dönemde değil, tüm zamana yaymak için neler yapılabileceği konusunda mahalledeki esnaflarla fikir alışverişinde bulunulması gerektiğinin altını çizen Kuzu, “Bölgedeki turizm merkezlerine gitmek isteyen herkes, bu güzergahta bulunan Bozüyük’e uğramadan geçemez. Konum olarak iyi bir yerdeyiz. Bu fırsattan faydalanarak hep birlikte çalışmalar yürütüp Bozüyük’ü kalkındırmalıyız” dedi.

Bozüyük’e gelen vatandaşların memnun ayrılması için esnafların sadece esnaflık yapmasının herhangi bir katkı sağlamayacağını öne süren Kuzu, esnafların müşterilere davranışına dikkat etmesi gerektiğini söyledi. Bozüyük’teki esnaflarla ilgili bir takım şikayetlerin kendilerine ulaştığını ifade eden Kuzu, bu şikayetlerin fiyat ve davranışlardan kaynaklandığını kaydetti.

Bozüyük’ün kalkınması ve ziyaretçilerin memnun ayrılabilmesi için neler yapılabileceği hakkında esnaflara hitaben konuşan Kuzu, şöyle konuştu:

“İlk önce dürüst esnaf olmalıyız. Ziyaretçiler Bozüyük’e geldiğinde, kendini emin ellerde hissetmelidir. Bunun yanı sıra fiyat tarifelerine dikkat edilmelidir. Tarifeye uymayanlar için ciddi yaptırımlar var. Bu nedenle hem esnafımızın hem de ziyaretçilerin mağdur olmaması için tarifelere uyulmalıdır.”

Bozüyük’te mahalle aralarına kurulan tezgahlarda satılan bazı ürünlerin marka ismi olmaması nedeniyle satışına müsaade edilmediğini, buna uymayıp satış yapan kişilerin de suç işlediğini belirten Buğday, Bozüyük’te kurulması planlanan pazar yerinde esnaf ve üreticinin ayrılması gerektiğini savundu.

Pazar yerinde organik tarım ürünlerinin satışının yapılacağı yönünde duyum aldığını ifade eden Buğday, “Organik tarım öyle kolay bir şey değil. Organik tarım yapabilmek için 2 yıldan beri uğraş veriyorum ama Yatağan Termik Santrali nedeniyle buna müsaade alamadım. Firmalar, santrali risk olarak kabul ederek Yatağan’da organik tarım girişiminde bulunmuyorlar. En sonunda bakanlıktan ‘İyi Tarım’ uygulaması adı altında izin alındı ve bu yönde çalışmalara başladık. Bozüyük’teki esnafımız da organik ürün diye müşterilerini yanlış yönlendirmemelidir” şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2014, 18:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
haydra
haydra - 7 yıl Önce

bozüyük'ü vaktiyle babaocağı ayağa kaldır dımı ki, şimdi güzel köylü ayağa kaldırsın? belediyede kapandı. artık yatağan hiç ayağa kaldıramaz. hayal görmeyin. yatağanın zenginleri bile yatmaya muğlaya giderken bözüyük nasıl kalkınır. siz yatağanı bu halinden daha da aşağıya düşürmeyin.

SIRADAKİ HABER

banner68