Hacı Adaylarına Eğitim Semineri

Yatağan ve Kavaklıdere'den bu yıl kutsal topraklara hac ibadetine hazırlanan 40'ı aşkın hacı adayı için düzenlenen 'Hac Eğitim Seminerleri' dün saat 10:00'da Yatağan Merkez Aşağı Cami'de başladı.

Hacı Adaylarına Eğitim Semineri
 Yatağan ve Kavalıdere'den bu yıl Hac görevini yerine getirecek olan hacı adayları için Yatağan Müftülüğü'nün düzenlediği Hac Eğitim Seminerleri dün başladı.

Seminerler hakkında bilgi aldığımız İlçe Müftüsü Şahabettin Yılmaz; “Hacı adaylarımızın bu ibadetlerini en güzel şekilde yerine getirmeleri için başta İl Müftümüz sayın Hasan Başiş olmak üzere,  tecrübeli  müftülerimiz ve görevlilerimiz  tarafından verilecek seminerlere hacı adaylarımızın belirtilen tarihlerde katılmalarını önemle arz ediyoruz. Bu mübarek yolculuğa çıkmadan önce maddi ve manevi olarak hazırlanmaları, hac ve umre ibadetinde dikkat edilecek hususlar, Mekke ve Medine de ziyaret edilecek yerler, kadınlara özgü konular… vb hususlar görsel araçlardan da yararlanılarak hacı adaylarımıza seminerler verilecektir.

Allah tüm hacı adaylarımızın bu güzel niyet ve ibadetlerini sağlık ve  huzur içinde yapmalarını nasip eylesin” ifadelerini kullanırken, dün İl Müftüsü Hasan Başiş'in sunumuyla  başlayan seminerlerin, 23 Haziran Pazar günü Zekeriya Çelik'in sunumuyla, 30 Haziran Pazar günü İlçe Müftüsü Şahabettin Yılmaz'ın sunumuyla, 6 Temmuz Cumartesi günü Hacer Yıldız'ın sunumuyla ve 7 Temmuz Pazar günü yine İlçe Müftüsü Şahabettin Yılmaz'ın sunumuyla devam edeceği ve her oturumda farklı konular hakkında bilgi verileceği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2013, 21:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER