Hacivat ve Karagöz, çocukların ayağına gidiyor

Yatağan Termik Enerji Üretim A.Ş. tarafından düzenlenen tiyatro etkinlikleri kapsamında, Aydın Çocuk Tiyatrosu’nun “Karagöz Öğreniyor” adlı oyun, ilçe merkezi ve mahallelerde 30 kez sahnelenecek.

Hacivat ve Karagöz, çocukların ayağına gidiyor
 Yatağan Termik Santrali ve kömür işletmelerinin özelleştirilmesinin ardından Elsan Elektrik bünyesinde faaliyet gösteren Yatağan Termik Enerji Üretim A.Ş., Yatağan ve çevresinde kültürel etkinlikler düzenlemek için kolları sıvadı.
Firma, ilk olarak Yatağan ilçe merkezi ve mahallelerinde tiyatro günleri düzenleme kararı aldı. Bu doğrultuda, Aydın Çocuk Tiyatrosu’nun “Karagöz Öğreniyor” adlı oyunu, anasınıfı ve ilkokul öğrencilerine sunulacak. 16-27 Şubat tarihleri arasında, 30 kez sahnelenecek olan oyunların, ücretsiz olarak düzenleneceği açıklandı.
Yatağan Termik Enerji Üretim A.Ş. tarafından yapılan açıklamada ise, “Yatağan Termik Enerji Üretim A.Ş. olarak, kültür hizmeti anlamında, çocuklarımızın sanat ve kültür ile buluşmalarını sağlamak üzere, Yatağan ilçe merkezinde 9 anaokulu ve ilkokulu, köylerinde ise 21 ilkokulda tiyatro gösterileri düzenliyoruz. Tiyatro gösterisi, geleneksel Türk tiyatrosunun unutulmaya yüz tutmuş mihenk taşlarından Hacivat ve Karagöz karakterlerinin canlandırıldığı ''Karagöz Öğreniyor'' adlı oyundur. Tüm öğrencilerimizi etkinliklerimize davet ediyoruz” ifadelerine yer verildi.
Karagöz Öğreniyor adlı oyunun sahneleneceği okulları ise şunlar:
Atatürk İ.O., Kıbrıs İ.O., Sinan Bey İ.O., Şeref İ.O., Cumhuriyet O.O. Anasınıfı, METEM Anaokulu, Zübeyde Hanım Anaokulu, Kavak İ.O., Kadıköy İ.O., Y. Yayla İ.O., Şahinler İ.O., Turgut İ.O., Katrancı İ.O., Zeytinköy İ.O., TEK Mehmet Akif Ersoy İ.O., Madenler İ.O., Bahçeyaka İ.O., Gökpınar İ.O., Gökpınar İ.O., Yenikarakuyu İ.O., Kafaca Kaplancık İ.O., Bozarmut İ.O., Yukarı Bozarmut İ.O., Alaşar İ.O., Bozüyük İ.O., Eskihisar İ.O., Cazkırlar İ.O., Bencik İ.O., Kozağaç İ.O.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2015, 19:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68