Hacıveliler Mahallesi’nde başlayan yangın kontrol altına alındı

Yatağan ilçesinin Hacıveliler Mahallesi’nde başlayıp çevre mahallelere sıçrayan orman yangını, 2 günlük bir çalışmanın sonucunda kontrol altına alındı.

Hacıveliler Mahallesi’nde başlayan yangın kontrol altına alındı

Yatağan ilçesinin Hacıveliler Mahallesi’nde başlayan orman yangını, rüzgarın da etkisiyle kısa süre içerisinde büyüdü. Arazi koşulları nedeniyle karadan müdahalenin zorlaştığı bölgeye, kısa süre içerisinde yangın söndürme uçağı ve helikopterleri sevk edildi.

Karadan ise Türkiye’nin dört bir yanından gelen orman, itfaiye, jandarma, polis ve gönüllülerden oluşan ekiplerle müdahale edildi.

Yangın, kısa süre içerisinde Aydın’ın Çine ilçesine bağlı Akçaova Mahallesi’ne, Yatağan’ın Hisarardı ve Yava mahallelerine de sıçradı. Yangının yerleşim yerlerini tehdit etmesi nedeniyle, bu bölgeler tahliye edildi.

Özellikle Marmaris’teki yangının söndürülmesinden sonra bölgeye kaydırılan ekiplerin üstün gayreti sonucunda yangın 2 gün içerisinde kontrol edildi. Bölgede soğutma çalışmaları sürerken, yangında yaklaşık 100 hektar alanın zarar gördüğü tahmin ediliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68