Hacıyakalılar üvey evlat mı?

Atatürk Mahallesi Hacıyakası Mevkii’nde ikamet eden vatandaşlar, sosyal faaliyetlerini gerçekleştirebilecekleri imkanların kendilerine sunulmamasından dolayı rahatsızlık duyduklarını ifade ettiler.

Hacıyakalılar üvey evlat mı?
 Son 10 yıl içerisinde büyük bir gelişme kaydederek ilçemizin yeni bir yerleşim yeri haline gelen Atatürk Mahallesi Hacıyakası Mevkii’nde oturan vatandaşlar, kendilerine hiçbir sosyal imkanın verilmemesinden rahatsızlık duyuyor.

Bölgeye yapılan evlerle bölgedeki nüfusun giderek arttığı ve şuan için yaklaşık 750 kişinin yaşadığı Hacıyakası’nda, belediye tarafından park ve yeşil alan yapılması amacıyla 3 yer ayrıldığı, bu yerlerin çevresi beton duvarlarla örüldükten sonra hiçbir şey yapılmamasına mahalle sakinlerinin tepki gösterdiği öğrenildi.

Özellikle yaz aylarında vatandaşların akşam saatlerinde parklarda oturmak istemesi, bunun yanı sıra yaz tatilinde olan çocukların ise oyun parklarında oyuncaklarla oynamak istemesi üzerine tekrardan gündeme gelen park ve yeşil alan sorununa yetkililerin bir an önce el atmasını isteyen mahalle sakinleri, sosyal imkandan faydalanabilmek için kendilerinin ilçe merkezine mahkum kılındığını öne sürdü. Mahalle sakinleri ayrıca, park alanı olarak belirlenen yerlerin sadece birinde birer adet olmak üzere salıncak, kaydırak ve tahterevallinin bulunduğunu fakat buranın da çocuklar için pek de sağlıklı bir ortam olmadığını söyledi.

Park ve yeşil alan sorunun yanı sıra mahalle sakinlerinin düğün gibi programlarını yapılabileceği bir yerin olmamasından dert yanan mahalleliler, kendilerine üvey evlat muamelesi yapıldığını iddia etti.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2014, 17:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
turgay mutlu
turgay mutlu - 7 yıl Önce

burak yaptığın haber için emeğine teşekkür ederim..daha bir çok sorunumuz var.yatağanda degilim .geldiğimde diğerlerini anlatırım.tekrar sağol

Hacıyakalı
Hacıyakalı - 7 yıl Önce

CAMİ DE YOK. LÜTFEN BUNU DA ÇÖZELİM...

mahalle sakini
mahalle sakini - 7 yıl Önce

Tebrik ediyorum tesekkurler

ender yatagan
ender yatagan - 7 yıl Önce

Bu olayi oy verirken dusunecektiniz kusura bakmayin ama biz dedikki hizmet getirecek yatagan icic bi seyler yaoacak biri gelsin dedik ama halkimiz biz hizmet istemiyoruz dedi simdide hizmet beklitorlar daha cok bekkerler

mahalle sakini
mahalle sakini - 7 yıl Önce

haberden dolayı sizleri kutluyorum. inşallah yetkililer verdikleri sözlerle birlikte parklari aktif hal aldırırlar. yayinlayacağinizi umuyorum.

HASAN ERGÜNER
HASAN ERGÜNER - 7 yıl Önce

haber için teşekkürler inşallah yetkiliolan herkes sorumluluklarini yerine getirir.

ahi
ahi - 7 yıl Önce

ender arkadaşa teşekkürler herkes ektiğini biçer hemide düyün salonumuz var ya dörtbin tl verene

hasan yılmaz
hasan yılmaz - 7 yıl Önce

çalışmaktan aciz bir belediye maalesef.


SIRADAKİ HABER

banner68