Hafta sonu Yatağan’da “ceza” yağdı

Yatağan ilçesinde hafta sonundaki sokağa çıkma kısıtlamasında kurallara uymayan birçok kişi ve işletmeye ceza yazıldı.

Hafta sonu Yatağan’da “ceza” yağdı

Her gün ortalama 20 yeni vakanın ortaya çıktığı Yatağan ilçesinde, vakaları kontrol altına almak için Yatağan Kaymakamı Onur Kökçü’nün talimatıyla denetimler sıklaştırıldı. Yatağan Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin kısıtlama sırasında gerçekleştirdiği denetimler sırasında, birçok insana ceza yazıldı.

Edinilen bilgiye göre, ilçedeki vaka sayısının yeniden 100’e yaklaştı, buna bağlı olarak yaklaşık 400 kişi tedbir amaçlı karantinaya alındı.

Öte yandan, Yatağan Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin kısıtlama sırasında gerçekleştirdiği denetimler sırasında, yaklaşık 60 kişiye 150 bin liraya yakın cezai işlem uygulandı. Kısıtlamaları ihlal edenlerin büyük bir çoğunluğunun soluğu mesire yerinde ve misafirlikte alanlar olduğu öğrenilirken, kurallara uymayan bazı işletmeler de cezalardan nasibini aldı.

Pazartesi günü Kaymakam Onur Kökçü’nün makamında gerçekleştirilen toplantıyla, denetimlerin daha da sıklaştırılması talimatı verilirken, kısıtlamalardan iş nedeniyle muaf olanların yaptığı ihlallerin denetimlerinin sıklaştırılacağı öğrenildi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68