Halk Eğitim Merkezi'nde Bir Araya Geldiler

Halk Eğitim Merkezi'nde Bir Araya Geldiler

Halk Eğitim Merkezi'nde Bir Araya Geldiler

Dün, saat 14.00'te Yatağan Halk Eğitimi Merkezi Toplantı Salonu'nda, “İlçe Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Toplantısı” yapıldı.

Halk Eğitimi Merkezi'nin 2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılı'nın ikinci altı aylık çalışma programının belirlenmesi için Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu'nda Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven başkanlığında toplanan komisyon, programları görüşerek karara bağladı.

Komisyon toplantısına, başta Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven olmak üzere kamu kuruluşları ve sivil toplum örgütlerinin idarecileri ile temsilcileri ve muhtarlar katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven; “toplantımıza hepiniz hoş geldiniz. Toplantımızın asıl amacı, her dönem açılmakta olan kursların yanı sıra yeni kursların açılmasını sağlamaktır. Yeni açılan kurslara halkın rağbet göstermesi, bu yöndeki çalışmaların yapılması için bir sebeptir” şeklinde konuştu.

Ardından Yatağan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ramazan Çırpan bir bilgilendirme sundu. Çırpan bilgilendirmesinde, başta kursların toplam sayısı, kursların içeriği, kurs sayısına göre kursların açılış yüzdelikleri, birinci dönemde yapılan tüm etkinlikler, ikinci dönemde açılması planlanan kurslar, ikinci dönem yapılması gereken etkinlikler, sorunlar ve çözümleri üzerinde durdu.

Taşımalı Eğitim Åžoförlerine Yönelik Seminer'e katılımın 40 kursiyerde kalması üzerine devreye giren Kaymakam Tanrıseven, bu sayının arttırılması için gerekli çalışmanın yapılmasını istedi.

Ardından söz alan Yatağan Müftüsü H. Hüseyin Ortanca, Evde Çocuk Bakımı Kursu'na katılarak sertifika alanlara ulaşmak için neler yapılabileceği doğrultusunda bir soru sordu. Buna cevaben de Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Çırpan, kurumumuzla iletişime geçildiği takdirde gerekli yardımın sağlanacağını söyledi.

Yatağan Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz, bu sene uygulamaya koydukları “Her Okul Bir Marka” projesiyle çeşitli çalışmaların başlatıldığını iletti.

Toplantı, dilek ve temennilerden sonra sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner90