Halk Eğitim Merkezi’nin çalışmaları masaya yatırıldı

Yatağan Kaymakamlığı ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından verilen örgün ve yaygın eğitimlerin, açılan ve açılması planlanan kursların tartışıldığı, bu konuda görüş alışverişinde bulunulduğu, 2017 Eğitim-Öğretim Yılı Halk Eğitimi Merkezi Koordinasyon Planlama ve İş Birliği Toplantısı” Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu'nda yapıldı.

Halk Eğitim Merkezi’nin çalışmaları masaya yatırıldı
 Yatağan Kaymakam Vekili Ekrem Aylanç başkanlığında yapılan toplantıya,  Belediye Başkan Vekili Tarcan Oğuz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal, daire amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar, okul müdürleri, özel ve tüzel kuruluşların temsilcileri katıldı.

Toplantı, Yatağan Kaymakam vekili Ekrem Aylanç’ın konuşmasıyla başladı. Aylanç, “Türkiye Cumhuriyeti kurulduğunda ülkede okuma yazma oranı çok düşüktü. Bilenler de eski alfabe biliyordu. 1928 yılında, yeni Türkçe ile eğitim sıfırdan başladı. Hedef yüzde yüz eğitimdi. Ama benim çocukluğumda ilçelerde sadece ortaokul vardı lise yoktu. Artık eğitimde çok büyük mesafe alındı. Bugün ilçelerde yüksek okul var. İnsanların kültürel mirası korumalarını istiyorum. Kültürümüzü ve geçmişimizi gelecek kuşaklara taşımalıyız. Bir de okumalıyız” dedi.

Yatağan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bülent Koçar ise, Yatağan Kaymakamlığı ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından verilen “örgün ve yaygın eğitimlerin, açılan ve açılması planlanan kurslar” hakkında slâyt ortamında sunum yaptı.

Koçar, “Geçen dönemde örgün ve yaygın eğitimde 271 kurs açıldı. Bu kurslara 3 bin 140 kişi katıldı. Ancak kursa katılıp da bırakanlar belge alamadı. Ayrıca meslek kuruluşları, sivil toplum örgütleri, kurum ve kuruluşlar ile iş birliği yaparak değişik kurslar açtık. Yine kalifiye elaman ihtiyacı olan iş yerlerinde 610 seminer düzenledik” dedikten sonra açılması planlanan kurslar ve yapılan çalışmalar hakkında da geniş bilgi sundu.

Toplantıya katılan herkes sırasıyla hem kendini tanıttı hem de açılmasını istediği kurs ve yapılmasını istediği bilgilendirme seminerleri için öneride bulundu.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2017, 12:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95