Halk Eğitim’den Yaz Mesaisi

2012-2013 Eğitim Öğretim yılında 2187 kişiye çeşitli kurslarla eğitim veren Yatağan Halk Eğitim Merkezi, yaz sezonunda da eğitime devam edecek. İngilizce, Voleybol, Basketbol ve Bağlama kurslarının önümüzdeki günlerde açılmasının gündemde olduğunu belirten Yatağan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ramazan Çırpan; “talep geldiği taktirde açılması planlanan kurslarımızın sayısı artacak. Ayrıca açılması gündemde olan kurslara başvurular devam ediyor” dedi.

Halk Eğitim’den Yaz Mesaisi
 Düzenlediği kurslarla eğitimi okul dışına taşıyan ve her kesimden kişiye hitap eden Yatağan Halk Eğitim Merkezi’nin yaz kursları için hazırlıklara başladığı öğrenildi. 
İngilizce, Voleybol, Basketbol ve Bağlama gibi kurslara yoğun talep olduğunu belirten Yatağan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ramazan Çırpan; “Saydığımız kurslar önümüzdeki günlerde açılacak. Şu ana kadar pek çok kişi kurslarımıza başvuru yaptı. Ancak söz konusu kurslara katılmak isteyen vatandaşlarımızın başvurularını kabul etmeye devam ediyoruz. Ayrıca, saydığımız kursların yanı sıra yeterli talep gelmesi durumunda açılacak olan kurslarımızın çeşitliliği de artırılabilir. Bilindiği üzere okullarımızın yaz tatiline girmesiyle birlikte öğrencilerimiz boş zamanlarını değerlendirmek istiyor. Amacımız yaz mevsimini en iyi şekilde değerlendirmek ve gelen taleplere cevap verebilmek” dedi. 
Bilindiği üzere, Yatağan Halk Eğitim Merkezi 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında düzenlediği 111 kursta, 1000’i kadın, 1187’si erkek olmak üzere toplam 2187 kursiyere eğitim vermiş, 2187 kursiyerden 1431’i belge almaya hak kazanmıştı. 
2012-2013 Eğitim-Öğretim yılı hakkında da değerlendirmelerde bulunan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ramazan Çırpan; “Eğitim yılı içinde açılan kurslarımızı Aile Eğitimi, Aşçılık, Ahşap Boyama, Çeyiz Hazırlama, Tiyatro, Okuma Yazma, Halk Oyunları, Satranç, Yabancı Dil, Nakış, Giyim, Bilgisayar, Sınavlara Hazırlık, Halıcılık, İlkyardım, İş Güvenliği, Orman Emvali Üretim İşçiliği, Osmanlıca, Ebru, Uzak Doğu Sporları, Zeytin Yetiştiriciliği şeklinde sıralayabiliriz. 
Bunun yanında her zaman ihtiyaç duyulan ve talep edilen kursları açmaya da gayret ediyoruz. 
Müdürlüğümüz sadece kadınlarımıza değil, her düzeyden insanımızın bilinçlenmesi, bilgilendirilmesi, beceri kazandırılması amacıyla saydığımız faaliyetleri yapmaktadır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2013, 18:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER