Halk oyunları gösterileri beğenildi

Yatağan ilçesindeki amfi tiyatroda sunulan halk oyunları gösterileri, vatandaşlar tarafından büyük beğeniyle izlendi.

Halk oyunları gösterileri beğenildi
Yatağan Ahi Sinan Folklor Araştırma Derneği (ASFAD) bünyesinde hazırlıkları yapılan ve ilçedeki bütün okullardan halk oyunu ekiplerinin katıldığı gösteriler saat 21.00’da başladı. Oturma yerleri tamamen dolan amfi tiyatroda, birçok vatandaş da gösterileri ayakta seyretti.

Anaokullarından liselere kadar, her yaştan çocukların oynadıkları halk oyunları yanında, ilçedeki gönüllüler arasından seçilen “Erkek Yetişkinler Zeybek Ekibi” ve  “Kadın Yetişkinler Halk Oyunu Ekibi” de gösteriler sundular, her iki gösteri de vatandaşlar tarafından büyük beğeniyle izlendi.

Gösterilerin başlamasından sonuna kadar birçok izleyici, ekiplerin gösterilerini fotoğraf makineleri, cep telefonları ve kameralarıyla kaydettiler.

Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, ASFAD Başkanı ve Yatağan Belediye Başkan Yardımcısı Tarcan Oğuz, CHP İlçe Başkanı Kemal Özler, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaşın izlediği gösteriler, gecenin ilerleyen saatlerine kadar büyük bir coşkuyla sürdü.

Sakin Koşar

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2018, 09:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68