Halk oyunları il birincilerinden ziyaretler

Türkiye Halk Oyunları Kulüpler İl Birinciliği yarışlarında, geleneksel dal gençler ve büyükler kategorilerinde birinci olan ASFAD ekibi, Yatağan Kaymakamı ve Belediye Başkanı’nı ziyaret etti.

Halk oyunları il birincilerinden ziyaretler
 Muğla’da düzenlenen Türkiye Halk Oyunları Kulüpler İl Birinciliği yarışlarında, geleneksel dal gençler ve büyükler kategorilerinde birinci olan Ahi Sinan Folklor Araştırma Derneği (ASFAD) ekibi, Yatağan Kaymakamı Gökay Özkan ve Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’ı ziyaret etti.

İki kategoride yarışlara katılan ve büyükler kategorisinde 90 tam puan, gençler kategorisinde ise 86 puan ile il birincisi olan ASFAD ekibi, beraberinde Dernek Başkanı Tarcan Oğuz, Antrenör Selahi Gümüşel, halk oyunu antrenörleri ve halk oyunu ekibi ile Kaymakam Özkan’ı makamında ziyaret etti.

Oyun ve yöre kültürü hakkında ASFAD heyetinden bilgiler alan Özkan, Yatağan’da faaliyet gösteren spor kulüpleri ile sanatsal faaliyet gösteren derneklerin, ilde veya ulusalda başarı elde etmesinin kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi. ASFAD ekibini kutlayan Özkan, 11-12 Nisan tarihlerinde bölge yarışlarına katılacak olan ekibe başarılar diledi.

Belediye Başkanı Işık ise, kurulduğu günden itibaren yöre kültürünün tanıtımına katkıda bulunması nedeniyle ASFAD’a destek verdiklerini belirterek, bundan sonraki süreçte de destekçisi olacaklarını kaydetti. 

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2015, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68