Halk Trafikte Düzenleme İstiyor

Karaoğlanoğlu Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi üzerindeki yol yapım çalışmalarının büyük ölçüde tamamlanmasının ardından, Karaoğlanoğlu Caddesi üzerinde Cumartesi günü meydana gelen yoğun araç trafiği vatandaşların tepkisine neden oldu ve cadde üzerinde gerekli trafik düzenlemelerinin bir an önce yapılması talep edildi.

Halk Trafikte Düzenleme İstiyor
 Yatağan Belediyesi'nin Cumhuriyet Caddesi, Milliyet Caddesi, Karaoğlanoğlu Cad-desi ve Cumhuriyet Mahallesi Sadi Uysal Caddesi üzerinde başlattığı yol yapım ve onarım çalışmalarının bir bölümü tamamlanırken, çalışmaların büyük ölçüde tamamlandığı Karaoğlanoğlu Caddesi üzerinde Cumartesi günü meydana gelen yoğun araç trafiği tepkilere neden oldu.

Yol yapım çalışmaları sırasında kaldırım genişliklerinin artırılması nedeniyle yolun araç trafiğine ayrılan bölümünde meydana gelen daralma, sağlı sollu yapılan araç parkları nede-niyle sıkıntı yaratırken, tepkilerini dile getiren vatandaşlar; “Yol üzerinde yapılan düzenlemeler nedeniyle yetkililere teşekkür ediyoruz. Kaldırımların genişletilmesine de karşı değiliz. Ancak, yol üzerinde yapılan düzenlemelerin ardından bazı kararlar alınmalı. Örneğin, yol üzerine sağlı sollu araç park edilmesinin önüne geçilmeli ve tek taraflı park yapılabilmesine imkan tanınmalı” ifadelerini kullanırlarken, bazı vatandaşlar ise kaldırımlarda kullanılan bordür taşları nedeniyle garaj girişlerinin kapanmasından yakındı.

Konuyla ilgili olarak gereken düzenlemelerin yapılmasını talep eden vatandaşlar; “Kaldırımlarda kullanılan bordür taşları nedeniyle garaj giriş çıkışlarında yaşanan sıkıntıya çözüm bulunmasını istiyoruz. Yol üzerinde yapılan iyileştirmelerin bu gibi küçük sorunlarla gölgelenmesi taraftarı değiliz” şeklinde konuştular.

Ayrıca, dile getirilen talepler Yatağan'daki trafik sorunlarının giderilmesi amacıyla oluşturulan Trafik Alt Komisyonu'nun çalışmalarını akıllara getirdi.

Bilindiği üzere, Yatağan'da yaşanan trafik sorunlarını çözüme kavuşturmak amacıyla, Trafik Komisyonu bünyesinde Trafik Alt Komisyon adında bir inceleme heyeti kurulmuş, Yatağan'ın trafik sorunlarını mercek altına alan Trafik Alt Komisyonu'nun hazırlanan dosyayı Trafik Komisyonu'na sunacağı ve gereken düzenlemelerin yapılacağı belirtilmişti.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2013, 18:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Süreyya Karaçam
Süreyya Karaçam - 7 yıl Önce

araçlar sağlı sollu park edildiğinden iki arabanın aynı anda geçmesi imkansız. ayrıca araçlar genellikle yolu ortalayarak geldiğinden bazen bir arabayla bir motosiklet bile aynı anda zor geçiyorlar. bu duruma acilen çözüm bulunması lazım

SIRADAKİ HABER