Halk yönetenin değil, yöneten halkın ayağına gidiyor

Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, beraberinde kurum amirleriyle gittiği Bozarmut Mahallesi’nde vatandaşların sorunlarını yerinde dinleyerek çözümler üzerine çalıştı.

Halk yönetenin değil, yöneten halkın ayağına gidiyor
 İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge kapsamında belirli aralıklarla düzenlenen “Vatandaş Buluşması” toplantısı, Yatağan ilçesine bağlı Bozarmut Mahallesi’ndeki kıraathanede gerçekleştirildi.

Vatandaşların her türlü istek, öneri, sorun ve şikayetlerini birebir doğrudan temas kurmak suretiyle ilgili kurumlar tarafından değerlendirilip en kısa zamanda çözüm yollarının aranması amacı ile gerçekleşen “Vatandaş Buluşması” toplantı, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Engin Ocak, Mahalle Muhtarı Vedat Kaçıkan, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri ve temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşların katılımıyla düzenlendi.

Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, toplantıda yaptığı konuşmada, İçişleri Bakanlığının talimatıyla yaklaşık 3 aydır “Vatandaş Buluşması” toplantılarını gerçekleştirdiklerini söyledi.

Devlet ile vatandaşı buluşturmak amacıyla düzenlenen bu toplantıda sorunların ilk ağızdan kurum amirlerine iletilmesinin sağlandığını belirten Çiçek, “Bu toplantılar, sadece ilçe merkezini kapsıyordu. Ama geçtiğimiz hafta ilçe merkezinde yaptığımız toplantıda, her ay ilçe merkezinde bu toplantıları düzenlemenin yanı sıra nüfusu kalabalık mahallelerimizde de bu toplantıları düzenleme fikri ortaya çıktı. Bunun üzerine Bozarmut Mahallesi’ndeki vatandaşlarımızla bir araya geldik. Geniş katılımdan dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Vatandaşların MOBESE, ulaşım ve eski belediyenin hizmet binasının halkın yararına kullanılabilecek bir tesise çevrilmesi taleplerini dinleyen Çiçek, sorunların ilgili kurumlara iletileceğini ve çözümü için gereken takibi bizzat kendisinin yapacağını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2017, 14:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95