Haluk Levent Coşturdu

Haluk Levent Coşturdu

Haluk Levent Coşturdu

Geçtiğimiz hafta yapılacak olan ancak terör saldırısında verilen şehitler nedeniyle ertelenen Yatağan Belediyesi 12. Gençlik, Kültür ve Sanat Festivali geçtiğimiz cuma akşamı Kaya Köstepen Stadı'nda düzenlenen Haluk Levent konseriyle sona erdi.

Daha önce yapılması plânlanan Haluk Levent konseri, Hakkâri Dağlıca'da meydana gelen terör saldırıları nedeniyle ertelenmişti. Konser geçtiğimiz cuma akşamı Yatağan Kaya Köstepen Stadı'nda gerçekleşti.

Konseri, Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Muğla İl Genel Meclisi Başkanı Cemal Gürpınar, Yatağan Emniyet Müdürü Oğuz Kaan Akçal, Kavaklıdere Belediye Başkanı Nuray Bozyer, belde belediye başkanları ve binlerce vatandaş izledi.

Sahneye çıkar çıkmaz söylediği şarkılarla kala-balığı coşturan Haluk Levent şarkı araların-da yaptığı konuşmalarla Yatağan'a yabancı olmadığını söyledi.

Haluk Levent; “Benim Yatağan ile olan tanışmışlığım bundan tam 20 yıl öncesine dayanıyor. Yatağan Termik Santrali'nin baca gazı arıtma sistemi kurulmadan önce çevreye verdiği zararı protesto etmek için yapılan eylemlere katıldım ve eylemlerde sizler için az dayak yemedim” dedi. Sanatçının bu sözleri konseri izleyenleri güldürdü.

Ayrıca, Yatağan'da kendisine gösterilen ilgiden dolayı teşekkür eden Haluk Levent, Kaya Köstepen Stadı'nı dolduran hayranlarının fotoğraflarını çekti. Konuşmalarında Hakkari Dağlıca'da şehit düşen askerlerimize ve düşürülen Türk uçaklarına da değinen Levent; “Bu konseri biraz daha önce yapmayı planlıyorduk ancak malum can sıkıcı olaylar nedeniyle Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık'la aldığımız ortak karar sonrası bu güne erteledik. Åžehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz” şeklinde konuştu ve şehitler için “Çanakkale İçinde Vurdular Beni” isimli türküyü söyledi.

Haluk Levent'e plaketini takdim etmek üzere sahneye çıkan Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık ise; “Biraz önce kendisinin de belirttiği gibi Haluk Levent ile Yatağan Termik Santrali'nin çevreye ve insanlara verdiği zararları protesto etmek için yapılan eylemlerde yer aldık. Haluk Levent sanatçı kişiliğinin yanı sıra, bilinçli bir vatandaş olmasıyla da övgüyü hak ediyor. Kendisine bizleri kırmayarak aramıza katıldığı ve bu güzel günü bize yaşattığı için teşekkür ediyoruz.

Yatağanımızı tanıtmak, Yatağan halkının sorunlarını, dertlerini bir an için unutmasını sağlanmak için bugün buradayız. Herkese iyi eğlenceler diliyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından, Haluk Levent'e teşekkür plaketi ve çiçek takdim eden Hasan Haşmet Işık, duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kaya Köstepen Stadyumu'nu dolduran binlerce izleyici Haluk Levent'e eşlik ettiler. Konserde bir olumsuzluk yaşanmadı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner96