Hastalıklardan ari işletme projesi çalıştayda masaya yatırıldı

Milas Güney Ege 11. Uluslararası Gıda ve Tarım Fuarı çerçevesinde, "Hastalıklardan Ari İşletme Projesi Çalışmalarında Sorunlar ve Çözüm Önerileri" çalıştayı düzenlendi.

Hastalıklardan ari işletme projesi çalıştayda masaya yatırıldı

6-7 Mart 2020 tarihlerinde Milas Güney Ege 11. Uluslararası Gıda ve Tarım Fuarı çerçevesinde, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Veteriner Fakültesi ve Muğla Tarım ve Orman Müdürlüğünün birlikte düzenlenen "Hastalıklardan Ari İşletme Projesi Çalışmalarında Sorunlar ve Çözüm Önerileri" çalıştayı 130 katılımcının çalışması ile başarıyla tamamlandı.

Çalıştayın koordinatörlüğünü yapan Milas Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Artay Yağcı ve Muğla Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak'ın açılış konuşmalarından sonra başlayan sabah oturumunda mevzuatlar, sorunlar ve çözüm önerileri ile ilgili alanında uzman akademisyenler tarafından sunumlar yapıldı.

Öğleden sonra yuvarlak masa çalışmalarında ise üreticiler, il ve ilçeler başta olmak üzere bölgedeki veteriner hekimler, bölge enstitü yöneticileri ve akademisyenler 10'ar kişilik gruplar halinde sorunları tespit edip çözüm önerilerini dile getirdiler. Ertesi gün yapılan toplantıda ise ortak sonuç bildirgesi hazırlandı.

Milas Süt Birliğinin sponsorluğunda yapılan ari işletme mevzuatının iyileştirilmesi ve geliştirilmesine yönelik yapılan çalıştay sonuç bildirgesi Tarım Orman Bakanlığı’na sunulacak.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68