Hastane bitmeden 9,5 milyon liralık tıbbi malzemesi hazır

AK Parti Muğla milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan ve AK Parti Muğla Başkanı Kadem Mete’nin girişimleriyle Muğla’nın Marmaris ilçesinde 150 yataklı yeni devlet hastanesinin ihalesi gerçekleştirildi. Hastanenin yapımına kısa süre içinde başlanacak. Yatağan’ın yeni devlet hastanesi için de 9,5 milyonluk ödenek aktarımı yapıldı.

Hastane bitmeden 9,5 milyon liralık tıbbi malzemesi hazır

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Marmaris’te modern mimarisiyle son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla donatılarak, konforlu hasta ve muayene odaları ile hizmet verecek yeni devlet hastanesi yapılacak.

AK Parti Muğla milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan ve İl Başkanı Kadem Mete ve Marmaris Başkanı Osman Ülgen’in girişimleriyle Sağlık Bakanlığının yatırım programına dahil edilen ve 150 yatak kapasitesine sahip olacak hastane, tamamlandığı zaman 50 poliklinik, 5 ameliyathane ile hizmet verecek. Yoğun bakımda 12’si yetişkin, 9’u yeni doğan olmak üzere toplam 21 yatak, diyaliz ünitesinde 18 yatak yer alacak. 150 yatak kapasitesine sahip olacak devlet hastanesinin ihalesi Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirildi. Sözleşmenin imzalanması ve yer tesliminin yapılmasının ardından inşaata başlanacak.

YATAĞAN YENİ DEVLET HASTANESİNE 9,5 MİLYONLUK TIBBİ MALZEME

AK Parti Muğla milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan ve İl Başkanı Kadem Mete ve Yatağan Başkanı Ali Tekin’in girişimleriyle, yapımı hızla süren Yatağan ilçesindeki yeni 100 yataklı devlet hastanesi için de Sağlık Bakanlığınca, AK Parti heyetinin girişimleriyle 9,5 milyon liralık tıbbi malzeme ve donanım gereçleri için ödenek ayrıldı.

Yatağan’ın yeni hastanesinde tomografi, kemik dansitometre, mamografi üniteleriyle 6 yataklı yoğun bakım, 5 yataklı palyatif ve 5 yataklı da diyaliz servisleri kurulacak.

AK Parti Muğla milletvekilleri M. Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan ve İl Başkanı Kadem Mete, Muğla’da sağlık yatırımlarının büyük bir hızla devam ettiğine vurgu yaptı.

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Marmaris’te yeni bir devlet hastanesi için Sağlık Bakanlığınca ihalenin, girişimler sonucu tamamlandığını belirten AK Parti yetkilileri, “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda, Sağlık Bakanlığı nezdinde yürüttüğümüz girişimler sonucu Marmaris ilçemiz yeni bir devlet hastanesine kavuşuyor. Hastanemizin yapımına gerekli prosedürler tamamlandıktan sonra kısa süre içinde başlanacak. Yapımı hızla devam eden Yatağan Devlet Hastanemizin de donanımları için ödenekler gönderildi. Bölgemize verdikleri önem için başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca’ya destekleri için teşekkür ediyoruz. Muğlamıza hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
YORUMLAR
CANER TUNA
CANER TUNA - 2 yıl Önce

MEVCUT HASTANE YETERSİZ DOKTOR VE YARDIMCI SAĞLIK PERSONELİYLE ZORLAMA HİZMET VERİYORMUŞ.YATAK DOLULUK YERLERDE..AMELİYAT SAYISI?DOĞUM SAYISI?MEVCUT PERSONEL İMKANI BULAN KURUMDAN KAÇIYORMUŞ.GÖZ,KBB,GEÇİCİ GÖREVLİ,TEK GÖĞÜSÇÜ GİTMİŞ,YENİSİDE 50POLİKLİNİK...MARTTA?HANİ DOKTOR HANİ PERSONEL?
İYİ NYETLE ÇALIŞIP YENİ HASTANEYİ BU AŞAMAYA GETİRENLER SAĞOLSUN
SÖZLEŞMESİNDEKİ ÜCRETİNE BAKAN İDARECİLER BİRAZ DAHA ÇABA LÜTFEN

SIRADAKİ HABER

banner68