Hastane ve yüksekokul belirtilen tarihten önce bitebilir!

Yatağan Devlet Hastanesi ile Meslek Yüksekokulu’nun inşaatlarında inceleme yapan Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, çalışmaların ara vermeksizin sürdüğünü ve bu sayede inşaatların belirtilen süreden de kısa bir sürede tamamlanabileceğini söyledi.

Hastane ve yüksekokul belirtilen tarihten önce bitebilir!

Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, beraberinde AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin ile Yatağan’a yapılan iki dev yatırımın inşaatında incelemelerde bulundu.

Yatağan’a yapımına 10 yıl önce başlanan fakat daha sonra inşaatı duran Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yatağan Meslek Yüksekokulu’nun inşaatını inceleyen Çiçek ve Tekin, yüklenici firmanın yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Heyet, daha sonra 42 milyon liraya yüklenici firmayla sözleşmesi yapılan ve inşaatı süren 118 yataklı devlet hastanesinde incelemelerde bulundu. Yüklenici firmanın yetkililerinden bilgi alan heyet, daha sonra muhabirimize açıklamalarda bulundu.

2019 yılının ikinci eğitim öğretim dönemine yetişecek

Yatağan Meslek Yüksekokulu’ndaki çalışmaların çok hızlı bir şekilde sürdüğünü belirten Kaymakam Çiçek, “Şuan itibarıyla yüksekokulumuzun kaba inşaatının yüzde 90 oranında bittiğini müşahede ettik. Toplamda da yüzde 60 oranında işin bittiğini gördük. Müteahhitten aldığımız bilgiye göre, 2018 yılının sonu itibarıyla bitmiş olacak. Meslek yüksek okulumuzun müdürünün ifadesiyle de eğitim-öğretim yılının ikinci dönemine inşallah okulumuzu açacağız” dedi.

Çiçek, hastane inşaatında da her şeyin plan dahilinde ilerlediğini kaydederek, şöyle konuştu:

“Yaklaşık 550 gün olan iş bitirme süresinin 100 günü geçti. Şuan temel kazısı yapılmaktadır. Yetkililerin aktardığına göre, 2019 yılının temmuz ayında hastanemiz tamamlanmış olacak. Buna müteakip çok kısa süre içerisinde de halkımızın hizmetine sunulmuş olacak. Bunlar çok büyük yatırımlar. Hastane için 50 milyon lira, yüksekokul için de yaklaşık 6 milyon liralık bir yatırım yapılıyor. Yatağanımız yatırımlar konusunda Muğla’nın ilçeleri arasında mahzun kalmıştı. Ama son iki yıldan bu tarafa Yatağan’daki değişimleri gözlemliyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde Yatağanımız için daha müjdeli haberlerimiz olacaktır.”

“Yatağan adına çok büyük mutluluk duyuyoruz”

AK Parti İlçe Başkanı Tekin ise, Yatağan için tarihi günler yaşadıklarını belirterek ilçeye önemli hizmetler kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Tekin, Yatağan’ın hak ettiği yere ulaşması için çok çalışmaları gerektiğinin farkında olduklarını kaydederek, “Müteahhitler tarafından hızlı bir şekilde yapılan güzel yatırımları gördükçe Yatağan adına çok büyük mutluluk duyuyoruz. Çünkü Yatağan’ın hastanesi elzem bir ihtiyaçtı. Yatağan’a yeni bir hastane yapılması için uzun zamandır takipteydik. Dönemin milletvekilleri, il başkanımız ve kaymakamımızın birer Yatağanlı gibi konuyu takip etmesi ve ihalesinin bir an önce gerçekleştirilmiştir. İhaleler bu işlerde tecrübeleri firmalara verilmiş ve çalışmalara hızlı bir şekilde başlanmıştır” dedi.

Bir yıl içerisinde Yatağan Devlet Hastanesi ve Yatağan Meslek Yüksek Okulu’nun yapımlarına başlanırken, Yatağan Sağlık Meslek Lisesi ve Demir Köprü’nün hizmete girdiğini hatırlatan Tekin, “Yatağan Meslek Yüksek Okulu sanayi sitesinin içerisinde eğitim-öğretim vermektedir. Fiziki şartları ve ortamı buna uygun değildi. Yatağan’ın bir an önce yüksekokuluna kavuşması gerekiyordu. Uzun yıllar önce yapımına başlanan ve bu uzun süre içerisinde ancak yüzde 20’si yapılarak terk edilen bir inşaatımız vardı. Yine gayretli ve inançlı bir takiple, bu hizmetin Yatağan’a kazandırılmasını sağladık. Yatağan’a değer katan bu iki hizmetin kazandırılmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2018, 11:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68