Hastanede Mesai Saati Uzadı

Hastanede Mesai Saati Uzadı

Hastanede Mesai Saati Uzadı

Muğla İl Sağlık Müdürlüğü, aldığı kararla devlet hastanelerinde mesai saatlerini 1 saat uzattı. Bu kararla hem polikliniklerde yığılmaların azalması hem de doktorların öğle saatinde istirahat etmesi amaçlanıyor.

Yeni uygulama ile Yatağan Devlet Hastanesi'nde sabah 08.00 ile akşam 16.00 arasında hizmet veren polikliniklerin mesai saati 17.00'ye uzatıldı. Yatağan Devlet Hastanesi polikliniklerinde, saat 08.00-16.00 olan mesai saatleri 1 saat uzatılarak 08.00-17.00 olarak belirlendi.

Yeni düzenlemeye göre; göz, göğüs, dâhiliye, çocuk, kadın doğum, ortopedi, sigara bırakma, evde sağlık hizmetleri, cerrahi, diş ve radyoloji gibi servisler saat 17.00'ye kadar açık olacak ve hasta kabul edecek.

Uygulamanın amacı ise; saat 16.00'dan sonra acil servis bölümünde meydana gelen yoğunluğu azaltmak ve vatandaşların sağlık hizmetlerinden daha uygun şekilde faydalanabilmelerini sağlamak. 

Ayrıca, uygulama sayesinde hastane personelinin çok kısa olan öğle araları, müsait olunan zamanlarda dinlenmeye daha uygun hale getirilecek.

Yatağan Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Esin Nebioğlu, konu hakkında yaptığı açıklamada; “bilindiği üzere Yatağan Devlet Hastanesi poliklinikleri saat 08.00 ile 16.00 arasında hizmet veriyordu. Bu saatlerin dışında ise acil servis bölümü hasta kabulünü yapıyor, meydana gelen yoğunluk acil servis bölümünde yığılmalara neden oluyordu. Yeni düzenlemeyle 16.00 olan polikliniklerin kapanış saatini 17.00'ye çektik. Böylece, mesaisini tamamlayan vatandaşlarımız tedavisini polikliniklerde yaptırabilecek. Amaç; acil servis bölümünün yükünü hafifletmek ve personelin kısa olan öğlen aralarını istirahata daha uygun hale getirebilmek” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2012, 08:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER