Hastanedeki tatbikat gerçeği aratmadı

Yatağan Devlet Hastanesi’nde yapılan yangın ve tahliye tatbikatı gerçeğini aratmadı.

Hastanedeki tatbikat gerçeği aratmadı
 Olası bir olumsuzluğu karşı eksiklikleri görebilmek ve hazır olabilmek amacıyla hastanede gerçekleştiren yangın tatbikatına hastane personeli, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Yatağan İtfaiye Grup Amirliği ekipleri katıldı.

Tatbikat senaryosuna göre 3. katta bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. İtfaiye ekiplerine haber verildikten sonra hastane personeli tarafından ilk etapta yangın söndürücü ve su ile yangına müdahale edildi. Bu katta bulunan yaralıların bir bölümü itfaiye ekipleri tarafından pencereden merdivenle tahliye edilirken, diğer taraftan da personel, hastaları dışarı çıkardı. Yaralılara ilk müdahale sağlık ekipleri tarafından acil serviste yapıldı. Hastane bahçesinde ise, itfaiye ekiplerinin yönlendirmesiyle yangın söndürme tatbikatı yapıldı.

Yatağan Devlet Hastanesi Başhekimliği tarafından düzenlenen ve AFAD ile Yatağan İtfaiye Grup Amirliği tarafından yönetilen tatbikat sonrasında, Hastane Müdürü İsa Turhan açıklamalarda bulundu.

Son zamanlarda ülkede meydana gelen iş kazaları ve hiç umulmadık afetlere karşı yapılması gerekenleri test ettiklerini söyleyen Turhan, hastane içindeki personel ve bütün birimlerde tedavi gören hastaların her daim güvende olmaları gerektiğini vurguladı.

Yangın ve tahliye tatbikatının her yıl yapılmasına rağmen ilk defa bu kadar kapsamlı şekilde yapıldığını belirten Turhan, yaptığı açıklamada, şöyle konuştu:

“Hastanemizin daha hazırlıklı olması, personelimizin bu konuda bilinçli ve duyarlı olabilmesi için böyle bir tatbikat yaptık. Eksiklerimizi hatalarımızı görmek açısından bizim için uygun olacağını düşündük. Hastaların tepkilerini, bizim çalışan personelin tepkilerini ölçmek için böyle bir hazırlık yaparak, tatbikat gerçekleştirdik ve başarıyla sonuçlandığına kanaat getiriyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2014, 19:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68