Hat döşemesi nedeniyle bozulan yollar yamalanıyor

Doğalgaz boru hatlarının döşenmesi nedeniyle bozulan yaklaşık 13 bin metrekarelik yolun 2 bin metrekaresine rotmiks dökülme işine başlandı.

Hat döşemesi nedeniyle bozulan yollar yamalanıyor
 Yatağan’ın doğalgaza kavuşması için yapılan çalışmaların 2014 yılı programının tamamlanması üzerine, doğalgaz boru hatlarının döşenmesi için kazılan yerler, hatların döşenmesi üzerine toprakla kapatıldı. Yolların kazılması nedeniyle yaklaşık 5 ay boyunca bozuk yolların yanı sıra çamur ve tozla yaşam mücadelesi veren Yatağanlıların sokaklarda rahatça yürüyebilmesi için rotmiks dökülerek, yama çalışmasına başlandı.

Yatağan Belediyesi ile Akmercan Muğla Doğalgaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret Limitet Şirketi arasında yapılan protokol çerçevesinde başlatılan doğalgaz çalışmalarının 2014 yılı programı kapsamında, Dere, Akyol ve Konak mahallelerinde toplam yaklaşık 13 bin metrekare alan kazılarak Akmercan şirketi tarafından doğalgaz boru hatları döşendi. Boru hatlarının üzerine dökülen toprağın belirli bir süre açıkta kalması nedeniyle üzerinin kapatılması işi bekletilirken, sürenin sona ermesiyle birlikte yollardaki iyileştirme çalışmalarına başlandı.

Yatağan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünden edinilen bilgilere göre, şuan için Cumhuriyet, Yusuf Koç ve Mandal caddelerindeki yaklaşık 2 bin metrekarelik alanın rotmiks çalışmaları sürerken, geriye kalan 11 bin metrekarelik alanın rotmikslenmesi işinin, 2015 yılı içerisinde yapılması planlanan ihale ile tamamlanacağı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2014, 17:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
kadir
kadir - 7 yıl Önce

yatağanın bütün yolları yamalı ve tümsek yeter artık yaaa hiç mi görmüyorsunuz bunları arabanın rot ayarları bile kaçıyo insan böbrek taşını bile düşürür bu yollarda hayret yaaa yolu mu övüyosunuz yoksa yola dökülen yamayımı

a a
a a - 7 yıl Önce

Acınacak halimizin övgülü haberini yapıyoruz. Yama yaptıran o kişilerin ne düşündüğünü anlayamadim. 5 kuruş masraf biçip 3 kuruşluk İş mi yapıyorlar

musa
musa - 7 yıl Önce

doğal gaz gelmeden ,,,nefret ettirdiler..

SIRADAKİ HABER

banner68