Hatalar silsilesi!

Yatağan ilçesinde, pandemi sürecinde gerçekleştirilen bir toplantıya, kısa süre öncesinde pozitif vakayla teması olan ve toplantıdan bir gün sonra yapılan test sonucu pozitif çıkan birisin katılması, yaklaşık 50 kişinin karantinaya alınmasına neden oldu.

Hatalar silsilesi!

Yatağan Belediyesi, İnönü Bulvarı'nda yapılan düzenlemeyle garaj kavaşının kaldırılması nedeniyle Cumhuriyet Caddesi üzerindeki esnaflarla, pandemi sürecinde kapalı mekanda toplantı gerçekekleştirdi.
Toplantıya katılanlardan birisinin, birkaç gün önce pozitif olduğu anlaşılan birisiyle temas ettiği ve bu nedenle toplantıdan bir gün sonra teste tabi tutulacağı öğrenildi. Toplantının düzenlendiği salı gününden bir gün sonra çarşamba günü teste tabi tutulan vatandaşın test sonuçları ise çarşambayı perşembeye bağlayan gece açıklandı. Pozitif olduğu öğrenilen vatandaş ile ilgili çalışma başlatan filyasyon ekibi, pozitif vakanın katıldığı toplantıda bulunan Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Başkan Yardımcısı İsmail Kaya, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Kuzu, belediye personelleri, esnaf ve gazetecilerden oluşan yaklaşık 60 kişiyi karantinaya aldı.
2 haftalık karantina sürecinde işlerinden ve sosyal hayatlarından uzak kalacak vatandaşlar ise, böyle bir süreçte toplantının düzenlenmesine ve temaslı olduğu halde toplantıya katılan vatandaşa tepki gösterdiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68