Hava sıcaklığı 46 dereceye, damacana su 4 TL'ye fırladı!...

Hava sıcaklığı 46 dereceye, damacana su 4 TL'ye fırladı!...

Hava sıcaklığı 46 dereceye, damacana su 4 TL'ye fırladı!...

Malum küresel ısınmanın etkileri kendini iyiden iyiye hissettirmeye başladı.

Uzun zamandır vardı bu etkiler, ama bilimsel olarak gözlemlenen etkilerdi,

Artık vatandaş birebir hissediyor bu etkileri. Bedeninde, yüreğinde, midesinde ve cebinde....

Yolda yürürken,

Yatakta yatarken,

Sofrada yemek yerken,

Araba kullanırken,

İş yerinde çalışırken,

Buz gibi suyunu yudumlarken,

Evet, son olarak bu suyu yudumlama işi insanımızın kursağına da dizilir oldu.

7-8 sene önce Yatağanın şehir şebekesi içme suyuna lağım suyu karışmasıyla başlayan damacana su rantı aldı başını gitti. Åžahsım da dâhil herkes evinde damacana su kullanmaya başladı. Pasta gittikçe büyüdü, rekabet ortamı baş gösterdi. Hatta birkaç yıl önce, şebeke suyuna yine kirlilik karıştı söylentileri çıkartılmaya çalışıldı ama yemedik. Sağ olsun Belediye Başkanımız da çıkıp elindeki şehir şebekesine ait su analiz raporlarını halkla paylaştı, bizleri rahatlattı.

Ama ne hikmetse evlerimizde, şehir şebeke sularımıza güvenmediğimiz için 4 TL'ye satın aldığımız damacana sularını denetleyen bir kurum sanırım yok. Veya var da bizim mi haberimiz yok. Eğer varsa Yatağan,da satışı yapılan 20 civarındaki su markasının hepsi tertemiz mi, hiçbirinde anormallik yok mu? Tıpkı belediyemizin zaman zaman yaptığı fırınlarımız başta olmak üzere esnaf denetimlerinin sonuçları gibi hepsi kurallara uygun 4x4 mü? Eğer gerçekten yoksa kendilerine “gocaman bi Prafo!...”

Biz bu denetlemeyi yapmaya hangi kurumun yetkili olduğunu biliyoruz. Umarım önümüzdeki günlerde bu konuda kamuoyunu doğru şekilde bilgilendirirler. Yoksa Yatağan halkı 4 TL'ye damacana içinde farklı bir su mu içiyor?

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68