Havadan sudan, “Kül Göleti” meselesi

Havadan sudan, “Kül Göleti” meselesi

Havadan sudan, “Kül Göleti” meselesi

Yatağanın kâbusu haline gelebilecek olan kül barajı göletine neşteri YEAÅž'ın yeni Genel Müdürü İbrahim Hakkı Gül vuracak.

Önceki gün yaygın basında geniş şekilde yer alan Yatağan Termik Santrali'nin kül göleti istilası haberinin ardından bizi arayan Genel Müdür İbrahim Hakkı Gül, kanayan yaraya neşter vurmak için düğmeye batıklarını açıkladı. Aslında genel müdürümüz düğmeye çok önce basmışta bizim haberimiz olmamış. Beklide haberi hazırlarken yapmamız gerekeni yapmadığımızdan kaynaklandı. Ama şu var ki, yıllardan bu yana soruna çözüm bulunamadığı ve her aradığımız yetkili tarafından, “sorunu en kısa sürede çözeceğiz” teranelerini duymaya alıştığımızdan sanırım bu kez sorma gereği duymadık, ama yanlış yapmışız.

Evet, Genel Müdür Gül telefonla arayıp verdiği bilgide kül göletine su basımı yapılmayacağını bunun yerine mevcut gölet suyunun hazırlanan sistemle devir daim yaptırılacağını ve zamanla su seviyesini düşüreceklerinin bilgisi verdi.

Öte yandan yıllardan bu yana şehir efsanesi haline gelen uranyumlu su söylentilerine de noktayı koydu. Atom Enerjisi Kurumu'ndan bu konuda çalışma yapılmasını istediklerini ve sonuçları olumlu ya da olumsuz bizimle paylaşacağı sözünü birkaç ay önce veren genel müdür Gül, Atom Enerjisi Kurumu'ndan gelen analiz sonuçlarını da bizimle paylaştı. Malumunuz suda korkulduğu gibi bir sonuç yok muş.

Umarız bundan sonraki süreçte Sayın Gül'ün taahhütleri yerine gelir ve baca gazı arıtmayla bir nebzede olsa nefes almaya başlayan Yatağanımız, suyuyla da tereddütsüz bir hâl alır.

Havası solunabilir, suyu içilebilir bir Yatağan için kim bir adım atarsa biz ona on adım gideriz.

Teşekkürler Genel Müdürüm.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner90