banner80

“HAYDİ YATAĞAN 1 MAYIS’A”

Yatağan Termik Santrali ve YEAŞ-GELİ İşletme Müdürlüğü’nde çalışan enerji ve maden işçileri dün Yatağan Çarşamba Pazarı’nda bildiri dağıtarak vatandaşları 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamaya ve ‘Özelleştirmeye Hayır Mitingi’ne katılmaya davet ettiler.

“HAYDİ YATAĞAN 1 MAYIS’A”
 Enerji ve maden işçileri dün çarşamba pazarında vatandaşları 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutlamaya ve ‘Özelleştirmeye Hayır Mitingi’ne davet ettiler. Yatağan Termik Santrali ve YEAŞ-GELİ İşletme Müdürlüğü’nde çalışan enerji ve maden işçileri Yatağan halkını bugün saat 15.00’da Yatağan Otogarı’nda düzenlenecek olan miting ve kutlamaya davet ettiler. 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı ve Özelleştirmeye Hayır Mitingi için işçiler saat 14.30’da Atatürk anıtı önünde toplanacaklar. Miting ve kutlamalar ise saat 15.00’da Yatağan Otogarı’nda düzenlenecek. Enerji ve maden işçileri tarafından dağıtılan bildiride; “Sevgili emekçi halkımız, gazetelere, televizyonlara, çevremize baktığımızda ne yazık ki yolsuzluğun, yoksulluğun, işsizliğin, emek karşıtlığının, haksızlığın, hak arayanlara karşı baskının örneklerini görmekten kurtulamıyoruz.

Ama ülkemizin bunlara teslim olduğu da söylenemez.

Özelleştirmenin, taşeronlaştırmanın, güvencesizliğin, iş cinayetinin olduğu her yerde direnen, mücadele eden emekçiler var.

Nitekim kentimiz, aylardır Yatağan, Yeniköy ve Kemerköy enerji ve maden işçilerinin iş, ekmek ve bağımsızlık mücadelesine tanık oluyor.

İşçiler, 1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü'nü bu yıl direnişin merkezi Yatağan'da kutlayacak.

İşçisiyle, kamu çalışanıyla, esnafıyla, çiftçisiyle, emeklisiyle, kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla tüm yurttaşlarımızı 1 Mayıs'ta Yatağan'a çağırıyoruz” deniliyor.

Yatağan’da düzenlenecek olan 1 Mayıs kutlamalarının programı ise;

1 Mayıs 2014 Perşembe Saat 15.00 Toplanma yeri Atatürk Anıtı önü, Miting alanı ise Yatağan Otogarı.

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2014, 10:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68